خانه / فرهنگی / نماینده ولی فقیه در استان کردستان: کنگره بین المللی امام شافعی(رض) فرصت مغتنمی برای تقویت تقریب بین مذاهب اسلامی/تفکر داعشی به‌ دنبال نابودی جهان اسلام است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان: کنگره بین المللی امام شافعی(رض) فرصت مغتنمی برای تقویت تقریب بین مذاهب اسلامی/تفکر داعشی به‌ دنبال نابودی جهان اسلام است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان بر گسترش برنامه های علمی، فرهنگی و پژوهشی با محوریت مبانی فقیه امام شافعی(رض) تأکید کرد و گفت: کنگره بین المللی امام شافعی(رض) فرصت مغتنمی برای تقویت تقریب بین مذاهب اسلامی است

تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۱۹
به گزارش خبرنگار تقریب از سنندج، حجت ‌الاسلام  سید محمد حسینی‌ شاهرودی در همایش شمیم شافع ویژه کنگره بین ‌المللی امام شافعی(رض) در سنندج اظهار داشت: امام شافعی(رض) میدان دار حفاظت از وحدت و انسجام امت اسلامی بودند و ایشان تا جایی در این قضیه ثابت ‌قدم بود که حتی از سوی دشمنان وحدت اسلامی نیز متهم می ‌شد با این وجود امام شافعی از رسالت خود غافل نماند و تصمیم داشت تا پراکندگی و دوری مسلمانان را مبدل به نزدیکی کند.
 
وی افزود: امام شافعی در حوزه‌های مختلف وارد میدان دفاع از اسلام شد و ابعاد مختلف شخصیت این مرد بزرگوار قابلیت بحث و بررسی فراوانی دارد.
 
رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: امام شافعی در حوزه سیاسی نیز بسیار موثر عمل می ‌کرد و ایشان شخصیتی جامع بود که همه مسلمانان او را از خود می ‌دانند.
 
حجت الاسلام شاهرودی افزود: کنگره بین المللی امام شافعی(رض) فرصت مغتنمی برای تقویت تقریب بین مذاهب اسلامی است و باید با دقت نظر و شکوه هر چه بهتر برگزار شود.
 
نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به میدان ‌داری امام شافعی در حفظ و حراست از دین اسلام تصریح کرد: برگزاری کنگره ای بین المللی به منظور بررسی ویژگی های شخصیتی این عالم بزرگ جهان اسلامی  به منظور مقابله با اقدامی که در راستای تشتت، تفرقه، تکفیر و از بین بردن سرمایه‌ ها در دیگر نقاط جهان انجام می‌شود بسیار مؤثر است.
 
وی خاطرنشان کرد: افکار امام شافعی قابلیت حل و فصل بسیاری از مشکلات امروز جهان اسلام را دارد چرا که امام شافعی در برابر تکفیر‌ی‌ ها ایستادگی فراوانی از خود نشان می‌ داد.
 
حجت ‌الاسلام شاهرودی افزود:  امام شافعی از سادات و نسل پیامبر(ص) بوده  و ارتباط ایشان با سادات و علویان دوران خود بسیار محکم بود.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان در ادامه سخنان خودبه حوادث جهان اسلام در برهه کنونی اشاره کرد و گفت: امروز نیز آمریکا و صیونیسم جهانی با ایجاد تفرقه میان مسلمانان قصد محقق ساختن اهداف شوم خویش را داشته و با استفاده از تفکر مخرب داعش مسلمانان را به جان هم انداخته اند و هدفی جز تضعیف مسلمانان را دنبال نمی کنند.
 
وی خاطرنشان کرد: برای گروه های اجیر شده و تکفیری هیچ اهمیتی ندارد که طرف مقابلشان شیعه باشد یا سنی بلکه آن ها برای نابودی دین اسلام و مخدوش کردن آموزه های اسلامی وارد میدان شده اند و تنها راهکار مقابله با توطئه های آنان متحدشدن مسلمانان و آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان با آموزه های دینی و اعتقادی است.

شناسه خبر : 4443

این خبر رو هم ببینید

مصاحبه خواندنی رهبر انقلاب درباره شخصیت دکتر شریعتی

۲۹ خرداد ماه مصادف است با سالگرد درگذشت دکتر علی شریعتی از متفکران نام آشنای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یازده =