خانه / دینی / نماینده ولی فقیه در استان کردستان احداث مدارس علوم دینی در تمام شهرهای کردستان/تقدیر از تلاش‌های دبير شوراي برنامه‌ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت كشور

نماینده ولی فقیه در استان کردستان احداث مدارس علوم دینی در تمام شهرهای کردستان/تقدیر از تلاش‌های دبير شوراي برنامه‌ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت كشور

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تمام شهرهای استان علاوه بر فعالیت حجره‌های سنتی مدرسه‌های علوم دینی احداث و یا در دست احداث است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کردنور، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در نشست با هیئت امنای مرکز تخصصی امام شافعی که با حضور حجت‌الاسلام والمسلمين لطفيان دبير شوراي برنامه‌ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت كشور و جمعی از مسوولان کشوری و استانی در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم زمینه فعالیت این مرکز هرچه زودتر فراهم شود و بتواند تمام شافعی‌های کشور را پوشش بدهد.
وی گفت: این ساختمان قرار بود به عنوان یک مدرسه علوم دینی احداث شود که خوشبختانه به یک مرکز تخصصی ارتقا پیدا کرده است و امیدواریم هرچه زودتر شاهد راه‌اندازی آن باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه در زمان ما با توجه به پیشرفت و تخصصی شدن علوم باید کاری بکنیم سطح علمی روحانیون بالا بیاید، گفت: روحانیون باید بتوانند در رشته‌های تخصصی مختلف تحصیل نمایند تا بتوانند پاسخگوی نیاز جامعه باشند.
حسینی‌شاهرودی تصریح کرد: حوزه علمیه قم چند سال است به سمت ایجاد مراکز تخصصی و رشته‌های تخصصی رفته است در این استان نیز نیاز بود که ما رشته‌های تخصصی علوم دینی اهل سنت را داشته باشیم که خوشبختانه این مهم محقق شد.
وی با بیان اینکه این نخستین مرکز تخصصی علوم اسلامی اهل سنت است، گفت:‌ بستر گسترش این مراکز در سایر استان‌ها نیز قطعا در آینده فراهم می‌شود که خوشبختانه استان کردستان در این راستا پیشرو و جلو هستیم.
وی خاطرنشان کرد: این مرکز قدم بسیار خیر و خوبی است و همه باید تلاش کنیم، اینجا یک مجموعه‌ای باشد که تمام شافعی‌های ایران را به لحاظ رشته‌های مختلف پوشش دهد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: این مرکز در مرحله نخست فعالیت علمای شافعی مذهب اهل سنت استان و در گام‌های بعدی نیز سایر کشورها را نیز پوشش خواهد داد.
حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه در تمام شهرهای استان علاوه بر فعالیت حجره‌ها سنتی مدرسه‌های علوم دینی احداث و یا در دست احداث است، گفت: شهرهای مختلف هر کدام دارای ظرفیت مدرسه علوم دینی هستند که امیدواریم مجموع این زیرساخت‌ها مکملی برای ارتقای سطح توانایی کیفی و کمی روحانیون باشیم.
وی تصریح کرد: امیدواریم با این حرکات بتوانیم گام‌های موثری در راستای ترویج ارزش‌های دینی و مقابله با تهاجمات دشمنان که اصل اسلام را هدف قرار داده برداریم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: از حجت‌الاسلام والمسلمين لطفيان دبير شوراي برنامه‌ريزي مدارس علوم ديني اهل سنت كشور که در راستای فراهم کردن این بستر واقعا تلاش کردند تقدیر می‌کنیم.

شناسه خبر : 23147

این خبر رو هم ببینید

ارادت اهل سنت به امام حسین(ع) پایان ندارد/ نامگذاری فرزندان اهل سنت به نام اهل بیت، مظهرعشق به ائمه است

همزمان با فرارسیدن ماه محرم و ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین و دیگر شهدای کربلا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =