نماینده ولی فقیه در کردستان؛ بهره برداری مناسب از منابع طبیعی یکی از ضرورت های اصلی است

سنندج – نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: حفاظت و بهره برداری از منابع طبیعی در عصر حاضر یکی از ضرورت های اصلی در جامعه است.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی ظهر امروز در مراسم گرامی داشت هفته منابع طبیعی که در سالن آمفی تئاتر دانشگاه منابع طبیعی دانشگاه کردستان برگزار شد، گفت: خداوند انسان را طوری آفریده و همه نعمت ها را در اختیارش قرارداده است و امر کرده که به درست ترین نحو از آنها استفاده کند.
وی افزود: خداوند انسان را آنقدر قدرتمند آفریده است که همه چیز را مسخر او قرار داده و از همه آنها به شکل می تواند استفاده کند.
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهارداشت: بعضی از این نعمت ها در دسترس نیست و از آن استفاده می شود مانند خورشید که هر کس به نحوی از آن بهره می گیرد.
آیت الله حسینی شاهردودی افزود: خداوند در رابطه با آب و باران گفته است که نیمی از آن در اختیار شما انسان ها است و نیمی دیگر در اختیار من قراردارد و آن را برای شما می فرستم.
وی ادامه داد: خداوند همه چیز را به اندازه به بشر می دهد و در این رابطه گفته است که اگر باران را به مقدار زیاد به شما بدهم سیل جاری می شود و نمی توانید زندگی کنید و اگر باران را نیز اندک به زمین نازل کنم دچار خشک سالی می شوید و بازهم زندگی کردن در این شرایط سخت است.
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهارداشت: خداوند می فرماید که بعد از بارش باران به زمین آنها را در زیر زمین جای می دهیم و در ادامه گیاهان و درختان را می رویانیم که وظیفه نگه داری از آنان بر عهده شماست.
آیت الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه دین اسلام کامل ترین دین است و چاره هر مشکلی در آن پیدا می شود، گفت: خداوند راه را نشان داده است و برای حل مشکلات و گرفتن راه نمایی باید به کلام خدا مراجعه کنیم.
وی افزود: خداوند حیات انسانی را ارجع تر بر تمام زندگی ها می داند و گفته است که اگر مزاحمتی برای انسان از جانب گیاهان بوجود آید از بین برد گیاه برای رفع مزاحمت ایرادی ندارد.
نماینده ولی فقیه در کردستان عنوان کرد: خداوند فرموده است که هیچ چیز اضافی آفریده نشده است و هرکدام حکمتی دارند و انسان است که باید به دنبال شناسایی حکمت آنان برود.
آیت الله حسینی شاهرودی با اشاره به حرام بودن اصراف گفت:  خداوند اصراف کردن را حرام کرده است و باید از هر چیزی به اندازه استفاده کرد.
وی افزود: خداوند تمام نعمت ها از جمله زمین حاصل خیز، باران، برف و هر نعمت دیگری را به کردستان داده است اما چرا باید میزان جنگل ها در استان پنج درصد باشد؟
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهارداشت: بعضی افراد می گویند که خداوند لطف خود را شامل کشور های خارجی می کند به دلیل اینکه زمین های سرسبز بدون و آلودگی به آنان داده است، بله خداوند نعمت های خود را به آنان داده است و آنها هم در جواب شکر نعمت از آنها به خوبی بهره می گیرند.
وی افزود: اگر مردم بدانند جنگلی که برای آنان شاخته شده و خاصیت های زیادی دارد غیر ممکن است که به آن ضربه ای وارد کنند و قطعا از آنها به خوبی مراقبت خواهد شد.
آیت الله حسینی شاهرودی خواستار تمرکز دانشجویان بر احداث جنگل ها شد و گفت: از دانشجویان انتظار می رود که بر سر بعضی از موضوعات متمرکز شوند تا مطالعات آنها به هدف برسد.
وی به غضب الهی اشاره کرد و گفت: خداوند فرموده است که اگر هر بلایی بر سر شما نازل شود مسبب اصلی آن خود شما هستید چون شکر نعمت هایی را که به شما داده می شود به جا نمی آورید و در جواب خدا هم غضب خود را بر مردم نازل می کند.
در پایان این همایش آیت الله حسینی شاهرودی به همراه مسئولان با حضور در محوطه دانشکده کشاورزی دانشگاه کردستان چند اصله نهال را غرص کردند.

شناسهٔ خبر: 3929559 – شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ – ۲۲:۳۴

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *