خانه / سیاسی / نماینده ولی فقیه در کردستان: آیت الله هاشمی رفسنجانی در یک جناح و گروه خاصی نمی گنجند

نماینده ولی فقیه در کردستان: آیت الله هاشمی رفسنجانی در یک جناح و گروه خاصی نمی گنجند

سنندج- نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی از ارکان اصلی انقلاب اسلامی بودند، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی متلعق به یک جناح و گروه خاصی نیست.

آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی امروز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت و ترحیم آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام که در مسجد جامع سنندج برگزار شد، گفت: آیت الله رفسنجانی تمامی عمر خود را صرف خدمت به مردم و جامعه کرد و تمامی سعی و تلاش خود را برای حاکمیت اسلام درکشور به کار گرفت.
وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی زندگی و مرگ عزتمندانه ای داشت، عنوان کرد: بدرقه چند میلیونی دیروز ملت ایران نشان از قدردانی مردم از خدمات این بزرگوار بود.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران در تاریخ معاصر رویدادی بی نظیر به شمار می آید، اظهارداشت: انقلاب ما نقش اساسی هم در کشور و هم در منطقه داشته که این مهم مدیون رهبری های عالمانه و خردمندان امام راحل و مقام معظم رهبری و تلاش ها و پایداری های بزرگانی چون آیت الله هشامی رفسنجانی است.
نماینده ولی فقیه در کردستان  با بیان اینکه آیت الله هاشمی نقش بسزایی در پیروزی و حفظ انقلاب داشتند، ادامه داد: این عالم عالیقدر در شرایط خفقان و سختی که قبل از انقلاب بر کشورمان حاکم بود با تحمل رنج ها و مشقت های فراوان توانست اقدامات موثر و قابل توجهی را انجام دهد.
آیت الله شاهرودی بیان کرد: ساماندهی علما در حوزه های علمیه، جانشینی فرماندهی کل قوا در زمان جنگ تحمیلی و اداره جنگ و سازندگی کشور در دوران ریاست جمهوریشان از جمله اقدامات تاثیرگذار این شخصیت وارسته بود.
وی با اشاره به اینکه آیت الله هاشمی حدود ۲۰ سال ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را برعهده داشتند، گفت: یکی از مهمترین رسالت های این مجمع مشاوره به رهبری در تعیین سیاست های نظام است.
وی ادامه داد: نگاه آیت الله هاشمی این بود که سیاست هایی که در ایران اسلامی تعیین می شود باید زمینه جهانی شدن اسلام را فراهم کند چراکه تمامی آنها منطبق بر دیدگاه های اسلامی هستند.
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهارداشت: بزرگان و شخصیت هایی هم چون هاشمی رفسنجانی در یک جناح و گروه خاصی نمی گنجند و نمی توانیم آنها را محدود به حزب و گروه خاصی کنیم بلکه آنها از سرمایه های مملکت هستند.
آیت الله شاهرودی اضافه کرد: بی شک در هر نظام و حکومتی تمامی سلایق و دیدگاه ها یکسان نیست و افراد اختلافاتی در بعضی دیدگاه ها باهم دارند ولی درکشورمان زمانی که مبحث مصلحت و حمایت از نظام پیش می آید همه با هم اتحاد دارند.
وی عنوان کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی از ارکان اصلی انقلاب اسلامی بودند و زحمات وتلاش های آنها بر هیچ کسی پوشیده نیست.

شناسهٔ خبر: ۳۸۷۴۰۹۵ – چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ – ۱۳:۱۹

شناسه خبر : 12433

این خبر رو هم ببینید

رهبر معظم انقلاب: جمهوری اسلامی مهمترین ابتکار حضرت امام(ره) بود/ به برخی کسانی که صلاحیتشان احراز نشد جفا شد؛ دستگاه های مسئول جبران کنند/ نابسمانی را با انتخاب درست باید جبران کرد نه با عدم شرکت در انتخابات

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بیاناتی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) که هم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =