نماینده ولی فقیه در کردستان: احسان و نیکوکاری ریشه در تمدن غنی ایرانیان دارد

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: احسان و نیکوکاری و کمک به هم‌نوعان در تمدن غنی ایرانیان ریشه‌دار و به عنوان یک فرهنگ ملی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز شور نیکوکاری که به صورت نمادین در مدرسه دخترانه زکیه در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: شور نیکوکاری امسال با ایام فاطمیه به عنوان یکی از بزرگترین انفاق‌کنندگان جهان اسلام مصاف شده است. وی با بیان اینکه خداوند تبارک و تعالی در آیات مختلف قرآن به اهمیت احسان و نیکوکاری تاکید کرده است، اظهار کرد: توجه به این مهم در آیات قرآن و در احادیث پیامبران نشان از جایگاه این سنت حسنه است. نماینده ولی فقیه در کردستان از انسان به عنوان اشرف مخلوقات نام برد و افزود: انسان‌های این ظرفیت را دارند که به درجات بالا و حتی برتر از ملائکه درگاه پروردگار برسند. به گفته حجت‌الاسلام شاهرودی، رسیدن به این این جایگاه والا نیازمند توجه به برخی مباحث و اجرای دستورات الهی است که در طول زندگی و حیات دنیوی باید به آن توجه کرد. وی از انفاق و نیکوکاری به عنوان یکی از راه‌های رسیدن به مرتبه بالاتر از ملائک نام برد و افزود: انفاق و نیکوکاری تنها زمانی ارزش دارد که دارای شور و شعور باشد و انسان یقین داشته باشد که چیزی را که انفاق می‌کند در حقیقت نوعی سرمایه‌گذاری برای دنیای آخرتش است. نماینده ولی فقیه در کردستان تصریح کرد: انفاق بستری برای نزدیک شدن به همدیگر و ایجاد وحدت و همبستگی بین جامعه و تحقق عدالت اجتماعی است و هرکس به اندازه توان خود باید در این مسیر گام بردارد. حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی اتحاد و همبستگی را از مباحث مهم و مورد توجه در دین مبین اسلام عنوان کرد و بیان داشت: انفاق و نیکوکاری قلب‌های مومنان را به هم نزدیک و فقر را در جامعه ریشه‌کن می‌کند. به گفته وی، از دیدگاه اسلام وحدت و همبستگی و تشکیل امت واحده اصل مهمی برای اقتدار، ماندگاری و گسترش ارزش‌های اسلامی است و جدایی و نفاق معنا و جایگاهی ندارد. نماینده ولی فقیه در کردستان توجه به نیاز نیازمندان و تلاش در راستای رفع آن را از دستورات دینی مبین اسلام خواند و بیان داشت: کمک به دیگران حتی می‌تواند در یک هم‌فکری و یا احساس غم به خاطر مشکلات دیگران نمود پیدا کند. حجت‌الاسلام شاهرودی خاطرنشان کرد: پاداش و اجر احسان و نیکوکاری حتی اگر هبه اندازه ذره‌ای کوچک باشد از سوی خداوند تبارک و تعالی در دنیا و آخرت به فرد داده می‌شود. وی با بیان اینکه احسان و نیکوکاری از جمله مباحثی است که به صورت ویژه مورد توجه پروردگار جهانیان است، افزود: بخش در عین نداری و بخشش بهترین داشته‌ها احسان و انفاق واقعی و مورد تاکید دین مبین اسلام است. نماینده ولی فقیه در کردستان بخشش برای رضای خدا و بدون هیچ چشمداشتی را بهترین نوع انفاق عنوان کرد و گفت: حضرت فاطمه زهرا و در مجموع اهل بیت پیامبر بی‌نظیرترین الگوهای بخشش و نیکوکاری در طول تاریخ هستند. به گفته حجت‌الاسلام شاهرودی، این بانوی بزرگ اسلام کوثری است که از سوی خداوند متعال به پیامبر و امت ایشان هدیه شده است و زندگی ایشان سراسر درس و معرفت برای تمام مسلمانان است. وی در ادامه از انقلاب اسلامی نیز به عنوان بزرگترین انقلاب جهان در عصر امروز نام برد و بیان داشت: انقلاب ایران به عنوان پایگاه تحولات جهانی توسط یکی از فرزندان بزرگ بانوی جهان اسلام بنا نهاده شد و امروز نیز توسط یکی دیگر از آنان بستر جهانی شدن دین مبین اسلام را فراهم کرده است.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *