خانه / سیاسی / نماینده ولی فقیه در کردستان: رسیدگی به مطالبات ومشکلات معلمان رسالت تمامی مدیران و مسئولان است

نماینده ولی فقیه در کردستان: رسیدگی به مطالبات ومشکلات معلمان رسالت تمامی مدیران و مسئولان است

سنندج – نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مسئولان می بایست معیشت و زندگی عزت مندی را برای معلمان ایجاد کنند و در همین راستا رسیدگی به مطالبات این قشر یکی از نیازهای ضروری است.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی ظهر امروز در همایش تجلیل از معلمان استان کردستان که در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات استان کردستان برگزار شد، گفت: شهید مطهری یکی از شخصیت های با برکت و جزو معلمانی بود که در دوران حیات خود با سخنان و کتاب های خود افراد زیاد و بزرگی مانند مقام معظم رهبری را تحت تاثیر خود قرار  داده است.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه ایدولوژی انقلاب برگزفته از کتاب های او بود، اظهار داشت: شهید مطهری در  دوران بعد از حیات خود اوج گرفت و کتاب های او به چندین زبان مختلف ترجمه و به سراسر دنیا صادر شده است.
وی گفت: فداکاری، گذشت و شجاعت از ویژگی های شهید مطهری به عنوان معلم بوده و لذا روز شهادت این عزیز را به عنوان روز معلم انتخاب کرده اند.
آیت الله شاهرودی افزود: معلمان می بایست نسلی را تربیت کنند که شجاع و نترس باشند و در مقابل تعارض دشمنان بایستند و خود را آلوده به فساد و فحشا نکنند.
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: معلمین می بایست تهاجم فرهنگی دشمنان را تشخیص دهند و دانش آموزان را با فرهنگ خود آشنا و به فرهنگ خود افتخار کنند.
وی گفت: معلم های خوب گاه انسان هایی را تربیت می کنند که بشر و جامعه بشری را نجات می دهند.
آیت الله شاهرودی با بیان اینکه معلمی شغل انبیاست، گفت: خداوند و پیامبر از اولین معلمان هستند و  خداوند گفته است که پیامبر چیز های را به شما آموزش می دهد که در هیچ کجا به شما آموزش داده نشده است.
نماینده ولی فقیه در کردستان با بیان اینکه وظیفه همه مسئولین است که به معلمان رسیدگی کنند، اظهار داشت: مسئولان می بایست معیشت و زندگی عزت مندی را برای معلمان ایجاد کنند تا انها در زندگی دغدغه ای نداشته باشند.
وی افزود: نباید حرص و ولع در معلم بوجود آید و حرص مال دنیا را بخورد بلکه باید معلم باید به اندازه ای تامین باشد که تنها فکر و هوش خود را به امر آموزش متمرکز کند.
آیت الله شاهرودی با بیان اینکه فاصله طبقاتی مردم را رنج می دهد، گفت: چرا باید حقوق استاد دانشگاه و معلم ابتدایی فاصله زیادی داشته باشد، این فاصله های که زیاد می شود مشکلات نیز افزوده تر خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در کردستان اظهار داشت: در حل این مسئله به یک رئیس جمهور و مجلس خوب نیاز داریم که بدون فکر کردن به مسائل حاشیه این مشکل را رفع کنند زیرا تبعیض ها است که کشنده است و انسان را رنج می دهد.
آیت الله شاهرودی با بیان اینکه عدالت به معنای مساوات نیست، گفت: امید است که عدالت میان همه معلمان بوجود آید و آنها بدون دغدغه معیشتی به کار و مباحث علمی خود بپردازند.

شناسهٔ خبر: ۳۹۷۴۳۷۲ – سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۱۶:۵۹

شناسه خبر : 11781

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − نه =