نماینده ولی فقیه در کردستان: زمینه تحصیل دانشجویان اقلیم کردستان در مرکز تخصصی امام شافعی فراهم شد

نخستین مرکز تخصصی علوم دینی امام شافعی در سنندج دایر شده است و هم‌اکنون این مرکز آمادگی پذیرش دانشجویان اقلیم کردستان عراق و دیگر کشورها را دارد

نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نخستین مرکز تخصصی علوم دینی امام شافعی در سنندج دایر شده است و هم‌اکنون این مرکز آمادگی پذیرش دانشجویان اقلیم کردستان عراق و دیگر کشورها را دارد.
 
به گزارش کرددانش،آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی ظهر امروز در نهمین پیش کنگره امام شافعی در سروآباد اظهار کرد: یکی از کارهای مهمی که امام شافعی انجام دادند این بود که در حوزه اجتهاد  اصول را نوشتند و مبانی اجتهاد را تشریح کردند.
 
وی افزود: امام شافعی در دوره‌ای که زندگی می‌کردند جریان تکفیر را شناختند و در مقابل این جریان انحرافی ایستادگی کردند و به روشنگری پرداختند.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: پس از ایشان نیز علمای شافعی مذهب در قرون متمادی در برابر تکفیری ها ایستادگی کرده اند و امروز نیز شیخ الازهر در مقابل جریان تکفیر موضع گرفته است و اعلام داشته است که وهابیون و تندروها پیرو محمد بن عبدالوهاب هستند نه محمد بن عبدالله لذا مقابله با آنان واجب است.
 
حسینی‌‌شاهرودی افزود: افکار معتدل و میانه‌رو امام شافعی ظرفیت ان را دارد که پاسخگوی نیازها و مسائل روز باشد لذا ما باید این افکار را به اقشار مختلف مسلمانان منتقل نماییم.
 
وی اعلام کرد: به همت مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برای نخستین بار در جهان سایت شافعی نیوز راه‌اندازی شده است که به چهار زبان فارسی، کردی، عربی و انگلیسی مطالب پیرامون سیره، شخصیت، آثار و تألیفات امام شافعی و نظرات و پژوهش‌های علما و صاحب‌نظران در حوزه فقه امام شافعی را در اختیار جهانیان قرار داده است.
 
رئیس مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: با توجه به اینکه بیش از 200میلیون نفر از مردم جنوب شرق آسیا به ویژه کشورهای اندونزی و مالزی هم شافعی مذهب هستند در آینده نزدیک بخش زبان مالایی نیز به سایت شافعی نیوز افزوده خواهد شد.
 
حسینی‌‌شاهرودی همچنین به راه‌اندازی کتابخانه امام خامنه‌ای در سنندج اشاره کرد و توضیح داد: هم‌اکنون در این کتابخانه تألیفات و آثار بسیاری در حوزه اهل سنت به ویژه فقه شافعی وجود دارد و تقویت منابع آن در دستور کار است.
 
وی افزود: نرم‌افزار آنلاین و افلاین کتابخانه امام خامنه‌ای هم قابلیت ارائه فایل کتاب‌های موجود را به مخاطبان در سراسر دنیا را داراست.
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار داشت: مرکز تخصصی علوم دینی امام شافعی نیز به عنوان نخستین مرکز تخصصی دنیا در این راستا و با پذیرش دانشجویان در دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در جوار مسجد قبا سنندج آغاز به کار کرده است.
 
وی افزود: زمینه‌های لازم برای پذیرش دانشجویان خارجی هم در این مرکز دانشگاهی فراهم شده است و طلاب علوم دینی و جوانان اقلیم کردستان عراق و کشورهای منطقه می‌توانند در این مرکز تحصیل کنند.
 
فارس

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *