خانه / اجتماعی / نماینده ولی فقیه در کردستان آمریکا و قدرت‌های جهانی در برابر قدرت ایران مجبور به تغییر استراتژی نظامی هستند/ نگاه رهبری به پیروان مذاهب اسلامی نگاهی یکسان است

نماینده ولی فقیه در کردستان آمریکا و قدرت‌های جهانی در برابر قدرت ایران مجبور به تغییر استراتژی نظامی هستند/ نگاه رهبری به پیروان مذاهب اسلامی نگاهی یکسان است

نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: آمریکا و قدرت‌های جهانی در برابر تجهیزات تدافعی آن مجبور به تغییر استراتژی نظامی هستند.


به گزارش رابط خبری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور، آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی در جلسه شورای افتاء و روحانیت کردستان با بیان اینکه علما و روحانیون نقش هدایت‌گری را در امور دینی مردم دارند، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۳۵۰ میلیون نفر شافعی مذهب در دنیا زندگی می‌کنند که جمعیت قابل توجهی است.
وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد یک مرجع معتبر فقهی برای این جمعیت بزرگ، سایت شافعی نیوز به چندین زبان زنده دنیا راه‌اندازی شد تا اهل سنت به ویژه شافعی مذهب‌ها در بستری مطمئن از فتواها، استفاده کنند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی شورای افتا را ظرفیت بسیار خوبی برای استفاده صحیح مردم از مضامین دینی دانست و تصریح کرد:‌ ارتقای این شورا که جایگاه ویژه‌ای در استان کردستان دارد، تلاش و فعالیت بیشتری را می‌طلبد.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اقتدار امروز ایران اسلامی در عرصه‌های جهانی، گفت: این نظام الهی افتخارات زیادی را در طول ۴۰ سال عمر با برکتش در حوزه‌های مختلف به دست آورده است.
وی اظهار کرد:‌ امروز ایران اسلامی در زمینه دفاعی از کشوری ۱۰۰ درصد وابسته در دوران قبل از انقلاب به کشوری تبدیل شده که آمریکا و قدرت‌های جهانی در برابر تجهیزات تدافعی آن مجبور به تغییر استراتژی نظامی هستند.
آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با اشاره به توطئه‌های مختلف دشمنان علیه انقلاب اسلامی از آغاز پیروزی این نظام تا کنون، تاکید کرد: تهدیدات دشمن در چهل سالگی انقلاب هم راه به جایی نبرد و جمهوری اسلامی در بخش‌های مختلف پرقدرت‌تر از همیشه ظاهر شده است.
نماینده ولی فقیه در کردستان افزود: در دنیایی که شرق و غرب علیه اسلام بودند، با پیروزی انقلاب در ایران، اسلام دوباره وارد زندگی مردم شد و این نگرش که آنان شکست ناپذیرند را در هم شکست تا دنیا بداند هر کس در برابر دین بایستد در مقابل تمام دنیای او خواهیم ایستاد.
وی زبونی قدرت‌های دنیا در برابر رهبر معظم انقلاب اسلامی را ناشی از قدرتی دانست که در سایه دین بدست آمده و افزود: انقلاب اسلامی به همه ادیان دینی هم اعتبار بخشیده است.
وی در ادامه با تاکید براین نکته که نگاه رهبر معظم انقلاب به پیروان مذاهب اسلامی نگاهی یکسان است خاطرنشان کرد: برخی با طرح برخی مسائل می‌خواهند تفرقه افکنی کنند و از نبود مسجد ویژه اهل سنت در تهران سوء استفاده کنند.
وی با بیان اینکه ۲۲ مسجد در تهران و حواشی آن به اهل سنت اختصاص دارد، گفت: راه‌اندازی مرکز تخصصی امام شافعی از دیگر مصادیق توجه رهبر معظم انقلاب به اهل سنت است.
وی خاطرنشان کرد: این مرکز پشتوانه‌ای برای شورای افتا و روحانیت است که امکانات آن به زودی بیشتر می‌شود.

شناسه خبر : 22641

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =