خانه / اجتماعی / نماینده ولی فقیه در کردستان: ترویج فرهنگ نماز و حاکم کردن آن در جامعه یک وظیفه همگانی است

نماینده ولی فقیه در کردستان: ترویج فرهنگ نماز و حاکم کردن آن در جامعه یک وظیفه همگانی است

سنندج – نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: نماز از ارکان دین و پرچم اسلام بوده و از اصول و اساس دین به شمار می‌رود و ترویج فرهنگ نماز و حاکم کردن آن در جامعه یک وظیفه همگانی است.


به گزارش پايگاه اطلاع رساني کردنور، آیت‌الله سید محمد حسینی شاهرودی شنبه شب در شورای اقامه نماز و شورای فرهنگ عمومی استان کردستان، با اشاره به اینکه اقامه نماز واجبی عینی برای تک تک افراد جامعه است، اظهار داشت: ترویج فرهنگ نماز و حاکم کردن آن در جامعه وظیفه مردم و مسئولان در کنار هم است و همه باید برای گسترش آن گام بردارند.

وی افزود: در صورت ترویج فرهنگ نماز در جامعه بسیاری از مسائل و مشکلات برطرف می‌شود و جامعه به سمت رشد و توسعه هدایت می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان همچنین با اشاره به اهمیت پرداختن به شعار سال با عنوان رونق تولید، ادامه داد: شورای فرهنگ عمومی استان امسال چند جلسه را به این مهم اختصاص داده چراکه تولید در ایجاد اشتعال و بهبود وضعیت اقتصادی و حل تورم و مشکل نقدینگی مؤثر است و باید رونق یابد.

آیت‌الله حسینی شاهرودی با بیان اینکه صدا و سیما، سیاسیون، ائمه جمعه و جماعات، اقتصاددانان و غیره باید به مقوله رونق تولید بپردازند، یادآور شد: شورای فرهنگ عمومی نیز باید به این مهم توجه کند تا عنوان یک گفتمان اجتماعی در جامعه مطرح شود.

وی با بیان اینکه هدف دشمن، استکبار و گروه‌های ضد انقلاب دست و پا زدن ایرانیان در مشکلات است، بیان کرد: مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور ناشی از توطئه دشمنان است و اکنون نیز از فضای مجازی برای توطئه‌افکنی خود استفاده می‌کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان کردستان در ادامه گفت: چه بخواهیم چه نخواهیم وارد جنگ با دشمنان شده‌ایم که یا باید تسلیم شویم و عزتمان را نابود کنیم یا مقابله کرده و عزت مندانه ایستادگی کنیم.

آیت‌الله حسینی شاهرودی اظهار داشت: باید توجه دیگران را به این مسئله جلب کنیم که گرچه ایستادگی هزینه دارد اما هزینه آن کمتر از تسلیم شدن است و در شرایط کنونی صرفه‌جویی و توجه به تولیدات داخلی و عدم استفاده از کالای خارجی امری مهم است.

وی افزود: تشکیل کارگروه‌هایی برای رونق تولید چه به واسطه سرمایه‌گذاری و چه با انجام کار فرهنگی امری لازم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان همچنین به طرز تفکر جوانان در خصوص اشتغال پرداخت و ادامه داد: عده‌ای تصور می‌کنند کار فقط به استخدام در مراکز دولتی تلقی می‌شود در حالی که با ایجاد اشتغال در بخش خصوصی و کارآفرینی می‌توان موفق‌تر عمل کرد.

آیت‌الله حسینی شاهرودی خواستار تغییر ریل فرهنگی استان شد و یادآور شد: باید به صورت تخصصی روی مسائل حوزه رونق تولید برنامه‌ریزی انجام گیرد تا شاهد تحقق اهداف شویم.

وی در پایان سخنان خود بیان کرد: اگر می‌خواهیم مشکلات اجتماعی اقتصادی و فرهنگی حل شوند باید شورای فرهنگ عمومی را جدی بگیریم و از پرداختن به مسائل کلی بپرهیزیم.

شناسه خبر : 23031

این خبر رو هم ببینید

«سنندج» شهر آواها و نواها/ کردستان قطب موسیقی عرفانی

کردستان سرزمین آواها و نواها، عرفان و تصوف، با طبیعتی بکر و غنی‌ترین فرهنگ و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =