نماینده کُرد فاش کرد؛ میزان مشارکت ضعیف در همه پرسی روز گذشته اقلیم کردستان عراق

یکی از نمایندگان کُرد از میزان مشارکت ضعیف قبل از اینکه همه پرسی اقلیم کردستان به مدت یکساعت تمدید شود، پرده برداشت.

السومریه، هوشیار عبدالله نماینده جنبش کُردی التغییر از مشارکت ضعیف در همه پرسی روز گذشته اقلیم کردستان عراق خبر داد و برگزاری همه پرسی را حزبی و غیرقانونی دانست.
وی افزود: پیش بینی های ما درباره مخالفت شدید با این همه پرسی حزبی و شخصی درست بود زیرا میزان مشارکت در استانها ضعیف بود. در سلیمانیه میزان مشارکت به ۴۰ درصد هم نرسید و در بیشتر مناطق از ۵۰ درصد فراتر نرفت و پس از تمدید یکساعته همه پرسی رای گیری غیر قانونی برای بالا بردن میزان مشارکت به ۷۰ درصد صورت گرفت.
عبدالله اعلام کرد: ما بارها اعلام کرده ایم که این همه پرسی غیرقانونی و تصمیمی حزبی است. پس از آن در جلسه غیرقانونی پارلمان تعطیل شده اقلیم و در نبود رئیس پارلمان گام غیر قانونی وضع شد. این همه پرسی از نظر ما اعتباری ندارد.
وی افزود: پارلمان، دولت و دستگاه قضایی باید رفتار عقلانی و حکیمانه با همه پرسی داشته باشند زیرا تصمیمی حزبی و شخصی است و برگرفته از خواسته کردها نیست به ویژه که میزان مشارکت ضعیف این موضوع را ثابت کرد. حق تعیین سرنوشت با این روش سیاسی که فقط در خدمت یک حزب و یک شخص باشد، نیست. جنبش التغییر این همه پرسی را مورد حمایت قرار نمی دهد اما طرفداران خود را در این زمینه آزاد گذاشت. اگر هماهنگ کننده کل جنبش التغییر رای آری داده این رای شخصی وی است.

شناسهٔ خبر: 4098838 – سه‌شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ – ۱۶:۰۶

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *