خانه / جریانات تکفیری / نمایندگان مجلس افغانستان مدعی شدند؛ بستگان «ابوبکر بغدادی» وارد افغانستان شده اند

نمایندگان مجلس افغانستان مدعی شدند؛ بستگان «ابوبکر بغدادی» وارد افغانستان شده اند

شماری از نمایندگان مجلس افغانستان مدعی شدند که بستگان ابوبکر بغدادی به افغانستان آمده و خودش نیز تا چند هفته دیگر وارد این کشور خواهند شد.

به نقل از آوا، مولوی «عبدالرحمان رحمانی» نماینده ولایت «بلخ» افغانستان در مجلس این کشور گفت: اسنادی دارم که نشان می دهد در دو سفارت مقیم افغانستان عنوان شده است که ۲۶ خانواده داعشی که از بستگان ابوبکر بغدادی هستند، داخل خاک افغانستان شده اند.
 رحمانی افزود که در این سفارت‌خانه همچنین عنوان شده است که طی ۲ الی ۳ هفته آینده خود ابوبکر بغدادی، سرکرده گروه داعش نیز وارد افغانستان می شود.
این عضو مجلس افغانستان تاکید کرد که رهبر گروه داعش زنده است و کشته شدن وی نیز شایعه ای بیش نیست.
رحمانی در ادامه گفت که تاریخ انقضای گروه طالبان در افغانستان فرا رسیده و گروه داعش در حال گسترش در این کشور است.
در همین حال، «حاجی ظاهر قدیر» نماینده ولایت «ننگرهار» در مجلس افغانستان نیز با تایید این موضوع در نشست علنی مجلس این کشور گفت که پاکستان در عوض فشار های  آمریکا به اسلام آباد، سرکرده طالبان را مامور کرد تا به نیروهای تحت امرش دستور دهد با داعش در افغانستان وارد جنگ نشوند.
 قدیر با اشاره به تبدیل شدن پرچم سفید طالبان به پرچم سیاه داعش، گفت که ممکن است تعداد محدودی از طالبان به روند صلح با دولت افغانستان بپیوندند، اما به زعم وی قرار است که ۸۰ درصد طالبان با تغییر پرچم سفید به سیاه، داعشی شوند.
 گفتنی است که گروه تروریستی داعش در کشورهای عراق و سوریه با شکست مواجه شده و در حال فرار هستند. اکنون نگرانی‌هایی وجود دارد که این تروریست ها پس از فرار از این کشورها، به افغانستان پناه خواهند آورد.

شناسه خبر : 1959

این خبر رو هم ببینید

گفتاری درباره اسلام و فتنه تکفیر علیرضا سبحانی

یک پژوهشگر حوزه علمیه قم، با بیان اینکه تکفیری‌ها بر پیکره اسلام ضربه وارد می‌کنند، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =