خانه / سیاسی / نهاد فدرال آمریکایی خواستار وضع تحریم‌های جدید «حقوق بشری» علیه ایران شد

نهاد فدرال آمریکایی خواستار وضع تحریم‌های جدید «حقوق بشری» علیه ایران شد

یک نهاد فدرال آمریکایی در تازه‌ترین گزارش خود با متهم کردن ایران به نقض حقوق بشر، از کنگره و رئیس‌جمهور آمریکا خواست تحریم‌های جدیدی در این زمینه علیه ایران وضع کنند

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک سازمان دولتی در آمریکا در گزارشی که به تازگی درباره آزادی‌های مذهبی منتشر کرده دولت ایران را به نقض حقوق بشر و آزار و اذیت اقلیت‌های مذهبی متهم کرده است.
به گزارش فاکس‌نیوز، «کمسیون آمریکایی آزادی‌های مذهبی کشورها» که یک نهاد دولت فدرال آمریکا است در گزارش سال ۲۰۱۵ خود با ادعاهایی غیرمستند که بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده از منابع غیرمعتبر و مغرضانه جمع آوری شده اند، از قانونگذاران آمریکایی خواسته تحریم‌های جدیدی در زمینه حقوق بشر علیه ایران وضع کنند. این نهاد آمریکایی همچنین از باراک اوباما خواست برای انجام این اقدام پیشقدم شود.
اعضای «کمیسیون آمریکایی آزادی‌های مذهبی در کشورها» را رئیس‌جمهور آمریکا و رهبران هر دو حزب در مجلس سنا و مجلس نمایندگان تعیین می‌کنند. وظیفه این نهاد، جمع‌آوری «حقایق» و موارد مربوط به نقض آزادی‌های مذهبی در سطح بین‌المللی و ارائه توصیه‌هایی به رئیس‌جمهور، وزیر خارجه و کنگره است.
این گزارش همچنین مدعی شده وضعیت آزادی‌های مذهبی در ایران از زمان روی کار آمدن دولت «حسن روحانی»، رئیس‌جمهوری ایران بدتر شده است.
در سند منتشر شده این نهاد آمریکایی ادعا شده است: «از زمانی که رئیس‌جمهور روحانی در آگوست ۲۰۱۳ روی کار آمده شمار اقلیت‌های مذهبی که به خاطر ابراز عقایدشان در زندان هستند افزایش یافته است

شناسه خبر : 15817

این خبر رو هم ببینید

انتظارات نوجوانان کردستان از رئیس جمهور آینده/اشتیاق رای‌ اولی‌های کردستان برای حضور در انتخابات

رای اولی‌های کردستان می‌گویند: رئیس جمهور آینده باید ضمن بهادادن به جوانان، به وعده‌های انتخاباتی‌اش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 8 =