خانه / فرهنگی / نگاهی به اظهارنظر عجیب یک مدیر سیاسی سنندجی

نگاهی به اظهارنظر عجیب یک مدیر سیاسی سنندجی

سرویس کردستان- اخیرا یکی از معاونین فرمانداری شهرستان سنندج در اظهار نظری عجیب، به آموزش و پرورش دستور می دهد که افراد کم بضاعتِ کم سواد را به کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت تکمیل دوره های آموزشی معرفی کند

به گزارش کردپرس، این موضوع سوژه یکی از کاربران خبرگزاری کردپرس شده است. این شهروند خبرنگار در این خصوص این یادداشت کوتاه را به خبرگزاری فرستاده که به شرح زیر است:
اخیرا یکی از معاونین فرمانداری شهرستان سنندج در اظهار نظری عجیب، به آموزش و پرورش دستور می دهد که افراد کم بضاعتِ کم سواد را به کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت تکمیل دوره های آموزشی معرفی کند.
 نخست اینکه یکی از معاونین فرمانداری این چنین دغدغه آموزش و تعلیم در جامعه را دارند جای تقدیر بسیار است. این موضوع جای بسی خوشحالی است که این مدیر آنچان در غم کم سوادی قشر بی سواد است که برای حل این معضل یکی از دستگاه های دیگر شهرستانی را به کمک فرا می خواند تا روزنه ای برای امیدواری تعلیم و تعلم در شهر ایجاد گردد.
با توجه به اینکه ایشان فردی بسیار دغدغه مند و پیگر در امور بی بضاعتان و بی سوادان هستند به ایشان پیشنهاد می دهم که در مقابل این دستور، فرمان دیگری صادر نمایند تا کمیته امداد امام نیز بی بضاعتان را برای دریافت خدمات معیشتی به آموزش و پرورش معرفی نمایند تا بدین شیوه دیگر نگران فقر و تنگ دستی محرومان نباشیم. زیرا که محول نمودن وظیفه خطیری چون آموزش به کمیته امداد ممکن است باعث به حاشیه رفتن توجه به کم بضاعتان گردد.
البته این تحول سازمانی که این مدیر بزرگوار در نظر دارند بسیار ابعاد وسیع و عمیقی را به خود می گیرد. به این معنی که لازم است که کارشناسان کمیته امداد که امیدوارم معلمان خوبی برای کم سوادان باشند با برگزاری دوره های آموزشی و سواد آموزی نقش محوری خود را در آموزش کم سوادان ایفا نمایند. در طرف مقابل نیز معلمان و نیروهای اجرایی آموزش و پرورش نیز لازم است به عنوان کارشناسان کمیته امداد کلاس درس را رها نمایند و به شغل جدید محول شده از سوی آن بزرگوار بپردازند.
سواد چیست؟ بی سواد کیست؟ کم سوادی چگونه برطرف می شود؟ متاسفانه این روزها می گویند که در حوزه مدیریت دولتی، تحقق و اجرایی شدن طرح ها و برنامه ها روبه کاهش است. خب روشن است وقتی که مدیریت به افراد این چنینی محول نمی شود باید انتظار داشت که هیچ چیز جای خود را نداشته باشد. شورای شهر به مردم کمک خیریه دهد، شهرداری مسئول امور آموزشی شود، آموزش و پرورش به عمران شهری بپردازد و … . پیشنهاد دوم من این است که اقدام به افزایش تعداد و جایگاه این چنین مدیرانی شود تا به روشنی وظایف نوینی برای ادارات بازتعریف نمایند و بیشتر از این مردم را چشم به انتظار خدمتگذاری نگذارند.
سواد را دیگر نباید در دانشگاه ها و مدارس جستجو کرد. ایمان دارم که این منابع آموزشی، اندکی فرسوده گشته است و اینک لازم است منابع جدیدی به عنوان سرچشمه علم و آموزش تعریف گردند. تا به امروز که این نظر این معاون فرمانداری را نخوانده بودم نمی دانستم که واقعا یکی از نابترین و مفید ترین منابع آموزشی در فرمانداری ها به ویژه فرمانداری سنندج قرار گرفته است.
این مدیر توانمند با این اندیشه فرا سازمانی خود آنقدر هوشیارانه به مسائل می نگرند که حتی مسئولان و مدیران وزارتخانه ای و نهاد ریاست جمهوری و مجلس نیز به ابعاد نوین دو سازمان کمیته امداد و آموزش و پرورش نیندیشیده بودند. خدا را شکر که مدیریت چنین بزرگوارنی و با این چنین دیدگاه های مفیدی بر این شهرستان حساس حکمفرما گشته است.
پیشنهاد دیگری نیز در ذهن دارم و آن این است که حال روشن شد که این مدیر چه اشراف کاملی بر  منابع علمی دارند منبعد وظیفه محوله تکمیل دوره های آموزشی را خود بر عهده گیرند تا این کم سوادان بتوانند در محضر این بزرگوار تلمذ نمایند. بیشک این مهم باعث شوق و اشتیاق وافری در میان کم انگیزگانی خواهد شد که تا دیروز بر این باور بودند که کسب علم فاقد ارزش است. آن دسته از کم سوادان خداوند را شاکرند که در اولین روزهای تحصیل خود سر از فرمانداری مرکز استان در آورده اند و امیدوارند در ادامه در مکان ها و جایگاه های دیگری در محضر مدیران بالاتر مدارج علمی خود را طی نمایند. البته با توجه موضوعات سازمانی که ممکن است عده ای بر این مهم نقدهایی داشته باشند که لازم است در پاسخ به آن ها نام فرمانداری را به ستاد فرماندهی آموزش و پرورش تبدیل نمایند.
 
 
کد مطلب: ۱۳۱۸۰۸  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۳/۲۹  |  ساعت: ۱۷ : ۵۵

شناسه خبر : 3927

این خبر رو هم ببینید

مصاحبه خواندنی رهبر انقلاب درباره شخصیت دکتر شریعتی

۲۹ خرداد ماه مصادف است با سالگرد درگذشت دکتر علی شریعتی از متفکران نام آشنای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 5 =