خانه / ورزشی / نگرانی از غیبت پرتعداد وزنه‌برداران ملی‌پوش

نگرانی از غیبت پرتعداد وزنه‌برداران ملی‌پوش

روزهای سیاه پولادمردان در آستانه مسابقات کسب سهمیه المپیک/ لیوان وزنه‌برداری در دستان کیست؟
تیم ملی وزنه‌برداری ایران با وجود مصدومان فراوانی که در ترکیب این تیم دیده می‌شود، روزهای بلاتکلیفی را سپری می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس، دور جدید تمرینات تیم ملی وزنه برداری با حضور ۸ ملی پوش از شنبه گذشته در سالن تمرین مجموعه ورزشی آزادی آغاز شد.
مجید عسکری، رسول تقیان، کیانوش رستمی، محمدرضا براری، کیا قدمی، محسن بهرام زاده، علیرضا سلیمانی و بهداد سلیمی وزنه بردارانی هستند که با حضور در اردوی تیم ملی، تمرینات خود را برای حضور در رقابتهای جهانی آغاز کردند که در این میان علیرضا سلیمانی، قهرمان نوجوانان آسیا و دارنده مدال نقره رقابتهای جهانی نوجوانان در سال ۲۰۱۳ هم با صلاحدید کادر فنی به جمع نفرات ملی پوش دعوت شد تا تعداد نفرات حاضر در اردو به اندازه یک تیم بشود!
در این میان اما اتفاقاتی طی چند هفته اخیر و در روزهای منتهی به بازی‌های آسیایی رخ داد که باعث شد تا تیم ملی وزنه‌برداری نتواند آن طور که باید و شاید در بازی‌های آسیایی نتیجه لازم را کسب کند.
ابتدای به امر بهادر مولایی در روز رکوردگیری از ناحیه زانو به شدت مصدوم شد و با وضعیتی وخیم به اینچئون رفت. وضعیت او به اندازه‌ای نا امید کننده بود که پس از بازگشت مجبور است با عمل جراحی ۹ ماه از میادین دور باشد. سپس محمدرضا براری مصدوم شد و رقابت‌های جهانی را از دست داد.
از اردوی تیم ملی خبر می‌رسد که جابر بهروزی نیز به خاطر مشکلات قلبی باید برای همیشه با پولاد سرد خداحافظی کند و احتمال کمی برای اعزام این وزنه‌بردار به رقابت‌های قهرمانی جهان که مرحله اول توزیع کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو است، وجود دارد و از سوی دیگر هم نواب نصیرشلال که با ناامیدی تمام به اینچئون اعزام شد به همراه مرتضی رضاییان، به دلایل نامشخص از دیگر غایبان اردوی تیم ملی هستند.
رئیس کجاست؟
رقابت‌های جهانی قزاقستان که نخستین مرحله انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو به حساب می آید از روز ۱۷ آبان ماه در آلماتی آغاز خواهد شد و این در حالی است که وزنه‌برداری در آستانه این رقابت‌ها روزهای سرد و تلخی را سپری می‌کند.
از یک سو کسب نتایج نامناسب در بازی‌های آسیایی که به هیچ وجه توقعات مسئولان عالی ورزش را برآورده نکرد تا فشار زیادی بر شانه‌های رضازاده باشد تا غایبان پرتعدادی که در اردوی تیم ملی دیده می شوند؛ همه و همه باعث شده تا از رشته‌ای که از آن همواره به عنوان امید کسب مدال در بازی‌های آسیایی و المپیک یاد می‌شود این روزها تقریباً نا امید شویم.
در این میان مشخص نیست حسین رضازاده که به واسطه نتایج ارزشمند تیمش در گذشته‌ای نه چندان دور همواره پاسخگوی رسانه‌ها بود، این روزها مشخص نیست چرا و به چه دلیل حاضر نیست در خصوص عملکرد تیمش در بازی‌های آسیایی و وضعیت این روزهای وزنه‌برداری پاسخگو باشد.
شاید هم مانند برخی از فدراسیون‌هایی که این روزها بیش از هر وقت دیگر دچار حاشیه شده‌اند و حکایت معروف نبودن لیوان در دستان رئیس فدراسیون فوق، این روزها در فدراسیون وزنه‌برداری هم لیوان در دستان رضازاده نیست تا بخواهد در خصوص مسائل مهم این رشته ورزشی به اظهار نظر بپردازد.

شناسه خبر : 10999

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده + هفت =