خانه / اجتماعی / نگهداری ۴۵ معلول در مرکز توانبخشی معلولان سریش‌آباد قروه  

نگهداری ۴۵ معلول در مرکز توانبخشی معلولان سریش‌آباد قروه  

عضو هیئت امنای انجمن خیریه باران کردستان از نگهداری ۴۵ نفر معلول در مرکز توانبخشی معلولان پسران بالای ۱۴ سال باران واقع در شهر سریش‌آباد قروه خبر داد.
 

 
صادق حسین زاده اظهار کرد: مرکز توانبخشی توانبخشی معلولان سریش‌آباد قروه که زیر مجموعه انجمن معلولان باران شهرستان قروه است از سال گذشته در  شهر سریش‌آباد آغاز به کار کرده است.
وی گفت: مرکز توانبخشی خیریه معلولان باران متعلق به معلولان ذهنی پسر بالای  14 سال است که بی سرپرست بوده یا خانواده‌هایشان توانایی نگهداری از آنها را ندارند.
عضو هیئت امنای انجمن خیریه باران کردستان با اشاره به اینکه انجمن معلولین باران و مرکز توانبخشی سریش‌آباد با کمک مردم و خیرین و حمایت‌های سازمان بهزیستی استان کردستان به صورت هیئت امنایی اداره می‌شوند، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۴۵ نفر معلول پسر بالای ۱۴ سال در این مرکز نگه داری می شوند.
وی تعداد پرسنل این مرکز را ۱۵ نفر عنوان و گفت: این افراد نیز به صورت شیفتی و در طول شبانه روز در زمینه های مختلف به معلولان ارائه خدمت می‌کنند.
حسین‌زاده برنامه‌های این مرکز را شامل نگهداری، مراقبت، توانبخشی، تفریحی، ورزشی و برنامه‌های فرهنگی و هنری عنوان کرد.
وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های فرهنگی و تفریحی مختلف برای معلولان از جمله جشن تولد، اعیاد ملی و مناسبتی، تصریح کرد: در این مرکز علاوه بر برنامه‌های مذکور کلاس‌های آموزشی در حد توانبخشی و آموزش مهارت‌های زندگی برای افراد با معلولیت پایین یا دارای معلولیت جسمی برگزار می‌شود.
عضو هیئت امنای انجمن خیریه باران کردستان  گفت: مراکز خصوصی نگهداری معلولان در راستای نگه داری افراد معلول از خانواده‌ها مبلغی را دریافت می‌کنند که خوشبختانه انجمن معلولان خیریه شهرستان قروه بدون هیچ چشم داشت مادی در راستای ارائه خدمت به معلولانی که ضعیف هستند، فعالیت می‌کند.
به گفته وی شش نفر از افرادی که در مرکز توانبخشی باران فعالیت می‌کنند برابر قانون کار حقوق دریافت می‌کنند و ۹ نفر دیگر از جمله پزشکان به صورت خیریه در این مرکز فعالیت دارند.
حسین‌زاده خاطر نشان کرد: انجمن خیریه معلولان باران شهرستان قروه دارای زیر مجموعه‌های دیگری از جمله تولیدی پوشاک باران، کلینیک مددکاری باران و مجمتع فرهنگی هنری باران است.
 
 

شناسه خبر : 9597

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =