خانه / سیاسی / نیروهای داعش هنوز هم در کوبانی حضور دارند

نیروهای داعش هنوز هم در کوبانی حضور دارند

اخبار منتشر شده در مورد بیرون راندن نیروهای داعش از شهر کوبانی صحت ندارد و درگیری ها همچنان ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری کردپرس، دیروز بسیاری از رسانه های منطقه، اخباری دالّ بر این موضوع منتشر کردند که نیروهای داعش توسط مدافعین کُرد سوری موسوم به واحدهای دافاع از خلق (YPG) از شهر کوبانی بیرون رانده شده و به زودی خبر آزادی کامل این شهر منتشر می شود. پیگیری های خیرنگار کردپرس نشان می دهد که این خبر صحت ندارد و نیروهای داعش بعدازظهر دیروز در مرکز شهر کوبانی چند عملیات بمب گذاری انجام داده و حملات آنان در شرق، شمال و جنوب این شهر همچنان ادامه دراد.
زارا مستو روزنامه نگار کُرد سوری دقایقی پیش در گفتگو با کردپرس اعلام کرد:«از غروب دیروز درگیری های سختی بین واحدهای دافاع از خلق و نیروهای داعش آغاز شد و این درگیری ها تا بامداد ادامه داشت. واقعیت این است که حملات داعش به شرق و جنوب شهر همچنان ادامه دارد و از این گذشته آنان قصد دارند با آتش بار مداوم و با استفاده از خمپاره انداز و سلاح های سنگین به سوی شمال پیشروی کرده و گذرگاه مرزی مرشد پنار در نزدیکی ترکیه را در دست گرفته و ارتباط کوبانی را با جهان خارج قطع کنند».
گفتنی است موضوع کوبانی و تشکیل یک نیروی نظامی مشترک بین احزاب کُرد سوری از مهم ترین موضوعات نشست دهوک بین احزاب و نهادهای دو طیف نزدیک به بارزانی و اوجالان است و این مذاکرات هنوز هم ادامه دارد.
 
کد مطلب: ۷۱۷۸۵  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۲۷  |  ساعت: ۸ : ۲۶

شناسه خبر : 17385

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =