خانه / سیاسی / نیروهای پ.ک.ک و مدافعین کُرد سوری در صدد ورود به شنگال

نیروهای پ.ک.ک و مدافعین کُرد سوری در صدد ورود به شنگال

سخنگوی بخش روابط خارجی پ.ک.ک اطلاعات جدیدی در مورد اعزام نیروهای شاخه ی نظامی این حزب به منطقه ی شنگال ارائه داد

دمهات عگید سخنگوی بخش روابط خارجی پ.ک.ک دقایقی پیش در گفتگو با خبرگزاری کردپرس اعلام کرد:«نیروهای شاخه ی نظامی پ.ک.ک (HPG) همراه با واحدهای دفاع از خلق (YPG) در منطقه ی شنگال در حال جنگ با داعش هستند. آن دسته از افراد شاخه ی نظامی ما که از کوهستان قندیل راهی شنگال شده اند، هم اکنون در کوهستان شنگال در حال درگیری هستند و هدف مهم این گروه این است که راهی برای ورود به شهر شنگال باز کنند. درگیری ها هنوز هم ادامه دارد و رفقای ما در صدد هستند که به شهر شنگال وارد شوند و نیروهای داعش را از این شهر بیرون برانند. برادران دیگر ما در واحدهای دفاع از خلق نیز که خود را از مناطق کردنشین شمال سوریه به میدان جنگ رسانده اند در ربیعه با داعش درگیر شده اند و توانسته اند شمار زیادی از نیروهای داعش را به هلاکت برسانند. البته بعدازظهر دیروز در ربیعه شش تن از این آنان شهید شدند و مشاهدات رفقا حاکی از این است که تلفات داعش، بسیار بیشتر بوده است».
وی در ادامه افزود:«ما یک بار دیگر هر دو حزب اتحادیه ی میهنی و حزب دموکرات کردستان عراق را به تشکیل یک نیروی نظامی مشترک دعوت م یکنیم و بر این باوریم که اگر دارای یک شورای فرماندهی واحد باشیم، به راحتی می توانیم داعش را بیرون برانیم».
دمهات عگید حاضر نشد در مورد آمار نیروهای اعزام شده از سوی پ.ک.ک به شنگال رقم خاصی را بیان کند و صرفا به این موضوع اشاره کرد که علاوه بر افرادی که دیروز با اتوبوس از قندیل به شنگال رفته اند، پیش تر نیز گروه های دیگری از افراد پ.ک.ک به کوهستان شنگال رفته اند.
 
کد مطلب: ۶۷۵۶۴  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۵  |  ساعت: ۱۱ : ۴۰ – کرد پرس

شناسه خبر : 18493

این خبر رو هم ببینید

امیر دریادار ایرانی: امروز هیچ قدرتی توان تجاوز به مرزهای دریایی ایران را ندارد

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز به واسطه اقتداری که در مرزهای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + 1 =