خانه / سیاسی / نیروهای کُرد هنوز نتوانسته اند وارد شهر شنگال شوند

نیروهای کُرد هنوز نتوانسته اند وارد شهر شنگال شوند

تلاش نیروهای پیشمرگ اقلیم، مدافعین کُرد سوری و شاخه ی نظامی پ.ک.ک برای ورود به شنگال ادامه دارد

تلاش نیروهای پیشمرگ اقلیم، مدافعین کُرد سوری و شاخه ی نظامی پ.ک.ک برای ورود به شنگال ادامه دارد.
در حالی که مساله ی احتمال قتل عام کردهای ایزدی شنگال یا سنجار توسط داعش، در صدر اخبار جهان قرار گرفته است، تلاش ها برای آزادسازی این منطقه همچنان ادامه دارد.
یکی از فرماندهان واحدهای دفاع از خلق (YPG) در گفتگو با کردپرس اعلام کرد:«رفقای ما همراه با گروهی از افراد عضو شاخه ی نظامی پ.ک.ک (HPG) وارد کوهستان شنگال شده اند و در چند منطقه بین آنان و داعش درگیری روی داده است و آمار مربوط به تلفات احتمالی به زودی منتشر می شود. در حال حاضر رفقای ما هنوز وارد شهر شنگال نشده اند اما هم آنان و هم دیگر گروه های پیشمرگ کُرد توانسته اند دست کم چهار روستا را از دست نیروهای داعش دربیاورند».
وی در ادامه افزود:«ما گروهی از رفقای خود را مامور کردیم که با شناسایی دقیق معبرهای کوهستانی، به کمک آوارگان فراری شنگال بپردازند. خوشبختانه این گروه در دو منطقه با خانواده ها ایزدی که از دست نیروهای داعش گریخته اند روبرو شده اند و توانسته اند آنان را تا گذرگاه مرزی تل کوچر راهنمایی کنند. در تل کوچر نیز رفقای دیگری به داد آنها رسیده اند و خوشبختانه این خانواده ها که شمار آنان نزدیک به چهار هزار نفر است در کمپی در حومه ی گرکی لکی در منطقه ی کردنشین جزیره ساکن شده اند و کمک های اولیه در مورد آنان صورت گرفته است».
این فرمانده ی کُرد سوری در پایان به این موضوع اشاره کرد که طی ۴۸ ساعت گذشته ۸۰ نفر از جوانان کُرد ایزدی توسط واحدهای دفاع از خلق تسلیح شده اند.
 
کد مطلب: ۶۷۶۶۶  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۷  |   – کرد پرس

شناسه خبر : 18439

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + هفده =