نیویورک تایمز: آمریکا مانند ایران به تعهداتش عمل کند

یک روزنامه آمریکایی نوشت: ورود ایران به تجارت جهانی به نفع آمریکا نیز هست چون ایران با این عمل به تعهدات هسته ای خود ادامه خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی درباره توافق هسته ای ایران با آمریکا و قدرت های جهانی ادعای مقامات ایران در عدم تحقق منافع اقتصادی این کشور را تایید می کند.
ولی الله سیف رئیس بانک مرکزی ایران به نمایندگی از مقامات ایران از آمریکا و کشورهای اروپایی خواست برای ورود ایران به تجارت جهانی و دسترسی به بازارهای مالی زمینه لازم را فراهم کنند.
نیویورک تایمز در ادامه یادداشت خود به مفاد برجام و توافق هسته ای اشاره می کند که طبق آن قرار بود تحریم های اقتصادی علیه ایران برداشته شود.
به نوشته این روزنامه ایران و بسیاری از کشورهای اروپایی برای برقراری ارتباط اقتصادی اعلام آمادگی کرده اند و در این میان تنها آمریکاست که هنوز به وعده های خود عمل نکرده است.
البته آمریکا ۵۰ میلیارد دلار از دارایی های ایران را آزاد کرده است و اجازه صادرات نفت خام را به این کشور داده است. روزنامه آمریکایی صحبت های مقامات این کشور علیه برنامه موشکی ایران و حمایت ایران از تروریسم را تکرار و باقی ماندن تحریم ها را به خاطر این موارد ارزیابی می کند.
در نهایت اینکه روزنامه نیویورک تایمز خطاب به مقامات آمریکایی دسترسی ایران به تجارت جهانی می تواند نقش این کشور در ایجاد ثبات و امنیت درمنطقه خاورمیانه را پررنگ تر کند.
نیویورک تایمز نوشت آمریکا بهتر است به تعهداتش در قبال ایران عمل کند و این قضیه به نفع منافع آمریکا نیز هست چون ایران با این عمل به تعهدات هسته ای خود ادامه خواهد داد.
در حال حاضر مارکو روبیو و مارک کرک دو سناتور جمهوری خواه لایحه ای به کنگره پیشنهاد کرده اند که ورود ایران به گردش دلار را منع می کند.
پیش از این وزارت خزانه داری آمریکا گفته بود در حال بررسی موضوع ورود ایران به تجارت جهانی است.

شناسهٔ خبر: 3602500 – سه‌شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ – ۰۴:۵۵لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *