خانه / سیاسی / نیچروان بارزانی: برای مقابله با داعش نیازمند کمک جامعه جهانی و به ویژه اروپا هستیم.

نیچروان بارزانی: برای مقابله با داعش نیازمند کمک جامعه جهانی و به ویژه اروپا هستیم.

نخست وزیر اقلیم کردستان عراق بر ضرورت کمک جامعه جهانی و به ویژه کشورهای اروپایی به اربیل در جنگ با دولت اسلامی عراق و شام تاکید کرد.

نیچروان بارزانی ضرورت کمک های نظامی و بشردوستانه جامعه جهانی به اقلیم کردستان را در دیدار با فرستاده ویژه وزارت خارجه لهستان به اربیل مطرح کرد.
در این دیدار که روز یکشنبه ۲۶ مرداد/ ۱۷ آگوست و پس از ارسال کمک های بشردوستانه لهستان برای آوارگان در اقلیم کردستان انجام شد، نیچروان بارزانی گفت: اقلیم کردستان برای مقابله با تروریست ها و تامین نیاز آوارگان در اقلیم، چشم انتظار کمک های جامعه جهانی و به ویژه اتحادیه اروپاست.
در این دیدار ستانیسلاوسملُن فرستاده ویژه وزارت خارجه لهستان اعلام کرد که کشورش در نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا تلاش فراوانی به منظور کسب حمایت های نظامی و بشردوستانه به اقلیم کردستان انجام داده.
وی همچنین خاطرنشان کرد که لهستان قصد دارد در اقلیم کردستان سرمایه گذاری کند و همکاری و مبادلات بازرگانی با اربیل را توسعه دهد.
براساس این خبر، بارزانی ضمن ستودن حمایت های لهستان از اقلیم، درخواست کرد که همه کشورها از نظر نظامی و بشردوستانه به اقلیم کردستان کمک کنند تا بتواند بر تروریست ها فائق آید.منبع: کردپرس

شناسه خبر : 18253

این خبر رو هم ببینید

ناگفته هایی از طالبان/ به قلم دکتر مهدی فرمانیان

یک تار موی اسلامگرایان را با کل هیکل سکولارها معاوضه نمی کنیم؛ اما از خشونت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 − 2 =