خانه / سیاسی / هاشمی‌طبا در نشست خبری: رأی من کم است/ یک توصیه به رئیس جمهور بعدی

هاشمی‌طبا در نشست خبری: رأی من کم است/ یک توصیه به رئیس جمهور بعدی

نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: همین الان رأی من کم است؛ من با نیت مطرح کردن گفتمان اصلاح‌ زیستگاه و برطرف کردن اِستضعاف آمده‌ام.

سید مصطفی هاشمی‌طبا نامزد انتخابات ریاست جمهوری دوره دوازدهم پیش از ظهر امروز در نشست خبری خود در محل خبرگزاری ایسنا با بیان اینکه در انتخابات این دوره، نامزدها را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد، اظهار داشت: دسته اول کسانی هستند که خودشان را منتسب به اصولگرایی می‌دانند و سیاه‌نمایی می‌کنند.
وی عنوان کرد: آنچه که درباره این ۳۸ سال انقلاب و نظام نشان می‌دهند، ناخودآگاه به دوران رهبری امام (ره) و مقام معظم رهبری هم برمی‌گردد.
این نامزد انتخابات مدعی شد: این افراد عمدتاً با ارائه برنامه‌های کلی و بدون عدد و رقم سعی می‌کنند تبلیغات کنند؛ انگار که می‌خواهند کشور را مانند یک بخش شخصی و خصوصی اداره کنند.
هاشمی‌طبا گفت: جالب است که یک کلمه از راه شهدا و اینکه مردم باید آن راه را ادامه دهند! به زبان نمی‌آورند.
وی ادامه داد: دسته دوم که آقای روحانی و آقای جهانگیری در آن حضور دارند، متکی به اقدامات انجام شده مانند برجام، خطراتی که از سر کشور رفع شد و کاهش تورم صحبت می‌کنند؛ دسته سوم هم مربوط به روشی است که من انتخاب کرده‌ام.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در توضیح این نکته با اشاره به مشکلات زیست‌محیطی و کشاورزی اظهار داشت: معتقدم اولین کار مملکت، بازگرداندن زیستگاه و اصلاح کشاورزی است؛ در کنار آن با قطع یارانه‌ها، بودجه آن به محرومان اختصاص می‌یابد.
رأی من کم است / تا آخر می‌مانم
هاشمی‌طبا با بیان اینکه این کار، روحیه جهادی می‌خواهد و مردم هستند که باید این تصمیم را بگیرند، تصریح کرد: در نظرخواهی‌هایی که کرده‌ایم یا به دلیل انتشار دیرهنگام این اطلاعات و یا تحت فشار نهادهای مدیریتی، ممکن است خیلی مردم با این روش موافق نباشند، لذا احساس کردم پافشاری بر اینکه مردم را دوباره در این چند روزه تحریک کنیم، بی‌فایده باشد؛ به همین دلیل اعلام کردم که به آقای روحانی رأی می‌دهم.
وی افزود: اگر بتوانند برنامه‌های من را دنبال کنند که فبها المراد وگرنه به تشخیص مجموعه مدیریتی کشور عمل خواهند کرد؛ اهل انصراف هم نیستم، چون انصراف به معنی اشتباه بودن ایده‌هایی است که مطرح کرده‌ام، در حالی که من تا آخر می‌مانم که این پنجره ایده باز بماند و از آن صرف‌نظر نشود.
پیروزی من جا انداختن گفتمانم است
نامزد انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از وی پرسید آیا از نظرسنجی‌های انتخاباتی و دومرحله‌ای شدن انتخابات اطلاع دارید یا خیر، گفت: خیلی روی این مسائل دقت ندارم ولی امیدوارم که آقای روحانی در مرحله اول انتخاب شود.
هاشمی‌طبا همچنین در پاسخ به این سؤال که آیا واهمه‌ای ندارید که بگویند رأی شما از آرای باطله کمتر است، اظهار داشت: همین الان هم رأی من کم است؛ من با نیت مطرح کردن گفتمان اصلاح زیستگاه ایران و برطرف کردن اِستضعاف و ایجاد رونق اقتصادی و اشتغال از طریق توریسم آمدم و الان هم این گفتمان توفیق پیدا کرده است و این، پیروزی است.
وی تصریح کرد: طرح این مسائل برای کشور ضروری بوده و پیروزی من هم همین است.
اگر رئیس‌جمهور بعدی نتوانست به قول‌هایش عمل کند، بگوید به خاطر پیروزی این حرف‌ها را زدیم!
این نامزد انتخابات در پاسخ به سؤال دیگری درباره توضیح وی به نامزدها برای روز بعد از انتخابات تأکید کرد: همگی نتیجه رأی را بپذیرند و از رئیس‌جمهور حمایت کنند؛ آنجا دیگر وظیفه رئیس‌جمهور است که مسئولیت خود را بشناسد و با واقع‌گرایی عمل کند.
هاشمی‌طبا ادامه داد: اگر هم قولی داده که نمی‌تواند عمل کند، متواضعانه بگوید که ما بحث انتخاباتی کردیم و به خاطر پیروزی، این حرف‌ها را زدیم.
وی در ادامه و در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا از سوی اصلاح‌طلبان مذاکره‌ای برای انصراف شما به نفع آنها صورت گرفته یا خیر، گفت: ثبت‌نام من بدون ارتباط و مشورت کسی بوده و هیچ‌کسی هم از اصلاح‌طلبان برای انصراف با من تماس نگرفته است.
هاشمی‌طبا مدعی شد: از طرف جریان اصولگرا، یک شخص خیلی محترم با من تماس گرفت که من به نفع یکی از نامزدها کنار بروم، متنی را هم تهیه کرده بود که امضا کنم، اما نپذیرفتم؛ الان هم آن متن موجود است و هم آن شخص و اگر لازم باشد به نامزد اصولگرا می‌گویم.

شناسهٔ خبر: ۳۹۷۹۱۴۱ – دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ – ۱۱:۲۹

شناسه خبر : 11749

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − پنج =