هدف از حمله به داعش، مسئله نفت است/ برای«کوبانی» زمین و زمان را به هم ریخته اند/ به جای داعش علیه PKK ائتلاف کنید  

رئیس جمهور ترکیه با انتقاد از تشکیل ائتلاف جهانی علیه داعش،ناراحتی خود را از توجه گسترده جهانی به دفاع از شهر کوبانی بروز داد و خشمگینانه اعلام کرد:دنیا که به گروهک خونریزی مانند «پ. ک.ک» هیچ توجهی ندارد، در یک لحظه ائتلاف بین‌المللی را علیه گروهک تروریستی داعش تشکیل می‌دهد.
 

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه، هدف آمریکا برای حمله به داعش در عراق و سوریه را فقط مسئله نفت دانست.
وبگاه خبری «دی برس» به نقل از اردوغان نوشت، زمانی که گروهک داعش به خطری برای چاه‌های نفت تبدیل شد، این فاجعه در  سوریه و عراق دیده شد.
وی با بیان اینکه مسئله درباره انسان‌هایی نیست که در معرض قتل قرار گرفته‌اند،  تلویحا هدف ائتلاف بین‌المللی در حمله به گروهک تکفیری داعش را فقط مسئله نفت دانست.
رئیس جمهور ترکیه درباره موضع اروپا در قبال پذیرفتن پناهندگان از خاورمیانه گفت: شمار کسانی که از سوریه و عراق به اروپا پناهنده شده اند یا کسانی که اروپا آنها را پذیرفت، به بیش از 130 هزار نفر نمی‌رسد.
اردوغان با طرح این پرسش که چرا اروپا درهای خود را به روی پناهندگان باز نمی‌کند، تصریح کرد، اروپا همه امکانات را برای پناه دادن به این افراد در اختیار دارد، سیاست اروپا یک بام و دو هوا نیست، بلکه یک بام و چند هواست.
وی همچنین درباره مواضع کشورهای اروپایی و آمریکا درباره شهر کوبانی، تأکید کرد، دنیا که در برابر کشته شدن 300 هزار نفر در سوریه سکوت اختیار کرده بود، برای کوبانی زمین و زمان را به هم ریخته‌اند.
رئیس جمهور ترکیه همچنین ادامه داد: دنیا که به گروهک خونریزی مانند « پ. ک.ک» هیچ توجهی ندارد، در یک لحظه ائتلاف بین‌المللی را علیه گروهک تروریستی داعش تشکیل می‌دهد.
وی با بیان اینکه این اقدام کشورهای جهان خوب است، گفت: کجا بودید زمانی که پ.ک.ک بیش از 40 هزار نفر را در کشور من کشت؟.
اردوغان در پایان با اشاره به اینکه راهکار حل مشکلات افغانستان، عراق، سوریه، فلسطین، مصر و یمن موضع‌گیری‌ انسانی، عادلانه و دموکرات است، تأکید کرد که سکوت غرب در قبال واقعیت دردناک شرق، وجدان انسانی را جریحه دار می‌کند.
 

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *