خانه / سیاسی / هدف خصومت آمریکا با ایران از زبان چامسکی

هدف خصومت آمریکا با ایران از زبان چامسکی

اندیشمند معروف آمریکایی گفت: ایران به علت تسلیم نشدن در مقابل آمریکا، هدف خصومت قرار گرفته است

زمان انتشار خبر: چهار شنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ – ۱۱:۴۶
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، نوام چامسکی که صاحبنظری معروف در حوزه زبانشناسی و اندیشمندی در حوزه مسائل سیاسی است گفته اقدامات آمریکا در عرصه بین المللی مبتنی بر دکترین مافیایی است. به گفته چامسکی، خصومتهای آمریکا علیه ایران به علت این است که ایران حاضر نشده است درمقابل واشنگتن کرنش کند.
چامسکی این سخنان را در گفتگو با شبک تلویزیونی دموکراسی نو در آمریکا مطرح کرده است. وی بیش از یکصد کتاب مختلف به رشته تحریر درآورده و بیش از نیم قرن در دانشکده فناوری ماساچوست تدریس کرده که یکی از معتبرترین دانشگاههای آمریکا است.
چامسکی در این مصاحبه گفت:« به نظر آمریکا، ایران جرمی بزرگ مرتکب شده و جرم ایران آن بوده است که از دستورات تبعیت نکرده است!یکی از دکترینهای اصلی در روابط بین الملل که در کتابهای نظریه ها مطرح نمی شود، دکترین مافیایی است. مسائل بین المللی بسیار شبیه مافیا اداره می شود. پدرخوانده (آمریکا) هیچ نوع نافرمانی را تحمل نمی کند. اگر مغازه داری باج ندهد ، پدرخوانده این مسئله را قبول نمی کند و قلچماقهای خودش را می فرستد تا او را خرد و خمیر کنند. این اصل، اصل غالب در مسائل بین المللی است. علت کودتای سال هزار و نهصد و پنجاه و سه در ایران نیز همین مسئله بود. ایرانی ها مستبد حاکم بر این کشور را سرنگون کردند که آمریکا بر ایران تحمیل کرده بود (شاه). ایرانی ها با این کار، آمریکا را به سخره گرفتند و درنتیجه آمریکا علیه ایران اقدام کرد تا مجازاتش کند. به همین علت بود که از صدام حسین در جنگ علیه ایران حمایت شد. همین وضعیت درباره کوبا نیز وجود داشت. »

شناسه خبر : 15237

این خبر رو هم ببینید

مبارزه با فساد در کردستان در انتظار تحرک جدی تر

یکی از اولین سفرهای استانی، آیت الله رییسی، رییس دستگاه قضا در بدو انتصاب به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − هفت =