خانه / جریانات تکفیری / هزار دختر ایزدی نجات یافته‌ از دست داعش به‌ آلمان فرستاده‌ می شوند

هزار دختر ایزدی نجات یافته‌ از دست داعش به‌ آلمان فرستاده‌ می شوند

مسئول امور کردهای ایزدی در استان دهوک اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که‌ هزار تن از دختران ایزدی نجات یافته‌ از دست داعش، تا پایان سال جاری میلادی به‌ کشور آلمان، منتقل خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری کردپرس: هادی دوبانی در گفتگو با پایگاه خبری خندان اعلام کرد که‌ در حال حاضر ۲ هزار و ۱۰۳ تن از کردهای ایزدی از اسارت داعش نجات یافته‌اند و بیش از سه‌ هزارتن آنان، هنوز در اسارت این گروه تروریستی هستند و تلاش های دولت اقلیم کردستان برای آزادی آنان از کانال های مختلف، ادامه‌ دارد.
مسئول امور کردهای ایزدی در استان دهوک اقلیم کردستان افزود که‌ در پی هماهنگی های صورت گرفته‌ میان دولت اقلیم و دولت آلمان، تا کنون ۲۵ تن از دختران ایزدی نجات یافته‌ از دست داعش، به‌ این کشور منتقل شده‌اند و قرار است که‌ تا پایان سال جاری میلادی نیز ۱۰۰۰ تن دیگر از آنان به‌ آلمان منتقل شوند.
وی همچنین اعلام کرد که‌ دفتر ویژه‌ای برای رسیدگی به‌ افراد ربوده‌ شده‌ توسط داعش، در نهاد نخست وزیری اقلیم کردستان تشکیل شده‌ که‌ این دفتر تاکنون با همکاری و هماهنگی با دفتر امورد کردهای ایزدی موفق به‌ نجات دادن بیش از ۲۰۰۰ تن از افراد ربوده‌ شده‌ از دست داعش شده‌ است.
دوبانی با اشاره‌ به‌ اینکه‌ بر اساس آموزه‌های آیین ایزدی به‌ بهترین نحو ممکن با افراد آزاد شده‌ از دست داعش رفتار می شود، خواستار توجه‌ و رسیدگی بیشتر نهادهای بین المللی به‌ این افراد، به‌ ویژه‌ از لحاظ جبران صدمات روحی شد.
در پی اشغال شنگال و زومار از سوی گروه تروریستی داعش، هزاران تن از کردهای ایزدی ساکن این مناطق به‌ بدترین شیوه‌ توسط این گروه مورد کشتار و قتل عام قرار گرفته‌ و شمار زیادی از زنان و دختران ایزدی توسط عناصر داعش ربوده‌ شده‌ و به‌عنوان برده‌ مورد خرید و فروش و سوءاستفاده‌ قرار گرفتند.

شناسه خبر : 3743

این خبر رو هم ببینید

تصمیم مشترک ایران و ترکیه مبارزه مشترک با تروریست ها است

عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با روزنامه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + چهار =