خانه / اجتماعی / هزینه های سنگین درمانی یکی از مشکلات بیماران خاص کردستان

هزینه های سنگین درمانی یکی از مشکلات بیماران خاص کردستان

سنندج-معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: برای حمایت از بیماران خاص تشکیل مجمع خیرین درمان در کردستان ضروریست تا برای رفع مشکلات بیماران و درمان بهتر و سریع تر آنان اقدام کند

علیرضا آشناگر در نخستین جلسه شورای بیماران خاص استان کردستان با بیان این مطلب اظهار داشت: مجمع خیرین درمان در حمایت از بیماران خاص در کردستان همانند برخی دیگر از استان های کشور باید حضوری فعال داشته باشد و مشکلات و موانع پیش روی این بیماران را مرتفع کند.
آشناگر افزود: دولت تدبیر و امید برای ارتقا شاخص های سلامت در جامعه برنامه ریزی های مناسب به عمل آورده و با اجرای طرح ملی سلامت گام های مهمی برای بهره مندی احاد جامعه و به ویژه بیماران خاص از خدمات درمانی مناسب برداشته است.
وی تصریح کرد: در حقیقت برای ساماندهی و یکپارچه سازی وضعیت ارائه خدمات درمانی به بیماران خاص باید نسبت به ساماندهی آمار و اطلاعات این بیماران با مشارکت دستگاه های اجرایی اقدامات لازم صورت گیرد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اذعان داشت: در این راستا انجمن ها و سازمان های مردم نهاد نقش مهمی در ارائه کمک و خدمات درمانی به بیماران خاص برعهده دارند و تاکنون نیز حمایت های مطلوبی از سوی این سازمان های مردم نهاد به بیماران خاص صورت گرفته است.
آشناگر بیان داشت: در واقع سازمان های مردم نهاد مکمل برنامه های حوزه خدمات درمانی دولت در حمایت از بیماران خاص هستند و باید همکاری و ارتباط نزدیک بین آنها بیشتر شود و در حقیقت سازمان های مردم نهاد و انجمن های حامی بیماران خاص نباید دولت را رقیب خود بدانند و از سوی دیگر نیز دولت نیزنباید وجود سازمان های مردم نهاد در بحث درمانی و حمایتی بیماران خاص را مزاحم خود بداند و باید با هم همکاری دوسویی داشته باشند.
وی در ادامه سخنان خود خواستار استفاده از همه امکانات و زیر ساخت های دستگاه های اجرایی متولی درمان استان برای خدمات رسانی مناسب
به بیماران خاص شد و گفت: در این زمینه مراکز درمانی بیماران خاص باید به صورت متمرکز نیازهای درمانی به این افراد ارائه دهند تا بیماران به سهولت به این مراکز مراجعه و خدمات دریافت کنند.
آشناگر وجود هزینه های سنگین درمانی بر بیماران خاص و خانواده های آنها یکی از مشکلات اساسی این بیماران ذکر کرد و بر لزوم حمایت مالی از این خانواده ها تاکید کرد.
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کردستان به اهمیت همکاری بخش خصوصی و دولت در این زمینه پرداخت و اظهار داشت: جمع آوری کمک های مالی و درمانی مردم و خیرین به بیماران خاص باید با نظارت دقیق صورت گیرد تا ضمن اطمینان خاطر از رسیدن این کمک ها به بیماران در نهایت مانع از سوء استفاده افراد سود جو در این زمینه شویم.
وی در ادامه سخنان خود نظرات دقیق بر نحوه تامین و عرضه نیاز دارویی بیماران خاص و جلوگیری از بروز هرگونه سوء استفاده در این بخش را بسیار ضروری برشمرد.
او تاسیس بانک اطلاعاتی بیماران خاص را خواستار شد و گفت: راه اندازی این بانک اطلاعاتی موجب تسریع در روند ارائه خدمات به بیماران خاص می شود.
وی خطاب به مسئولان درمانی بیماران خاص استان نیز گفت: در کنار تامین دارو و خدمات درمانی بایستی به فکر حل مشکلات روحی و روانی ناشی از بروز بیماری در این افراد باشیم و با انجام برنامه های درمانی روانشناسی از تاثیرات مشکلات روحی و روانی بر بیماران بکاهیم.
آشناگر در پایان گفت: متاسفانه به دلیل سنگینی هزینه درمانی مشاهده می شود که برخی از بیماران اقدام به قطع درمان کرده اند که مسئولان درمانی استان باید در اسرع وقت نسبت به شناسایی این بیماران اقدام و مجددا حمایت های لازم را از آنها به عمل آورند.
 
کد مطلب: ۸۷۰۵۲  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۴/۱۱  |  ساعت: ۷ : ۴۲

شناسه خبر : 7495

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 18 =