خانه / سیاسی / هشدار به رسانه های اقلیم کردستان درخصوص پوشش اخبار جنگ با داعش

هشدار به رسانه های اقلیم کردستان درخصوص پوشش اخبار جنگ با داعش

سندیکای روزنامه نگاران اقلیم کردستان عراق از نحوه عملکرد رسانه ها در بحران اخیر و عدم پایبندی آنها به حفظ اطلاعات و در نظر نگرفتن تبعات امنیتی گزارشهایشان در جنگ نیروهای پیشمرگ با داعش ابراز نگرانی کرد.

سندیکای روزنامه نگاران اقلیم کردستان عراق- شاخه سلیمانیه در اطلاعیه ای نگرانی خود از عملکرد رسانه ها در برخورد با بحران اخیر در اقلیم و مقابله نیروهای پیشمرگ با داعش اعلام کرد.
در این اطلاعیه تاکید شده‌ که‌ برخی رسانه ها در مرحله حساس کنونی که داعش اقلیم کردستان را مورد حمله قرار داده، پایبند مسائل امنیتی و حفظ اطلاعات امنیتی و نظامی نبوده اند.
سندیکای روزنامه نگاران اقلیم اعلام کرده که برای اعلام نگرانی خود و اعتراض به عملکرد رسانه ها دوشنبه (۲۷ مرداد/ ۱۷ آگوست) تجمعی اعتراضی در یکی از پارک های سلیمانیه انجام می دهد.
پیشتر نیز وزارت نیروهای پیشمرگ در بیانیه ای ضمن ابراز نگرانی از عملکرد رسانه ها در جنگ میان داعش و نیروهای پیشمرگ، چارچوبی را برای نحوه اطلاع رسانی در مرحله کنونی مشخص و ضمن انتخاب سخنگو، توصیه هایی را در مورد چگونگی انتشار اخبار و گزارشات جنگ میان نیروی پیشمرگ و داعش اعلام کرد.
همچنین جبار یاور دبیر کل نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان نیز تاکید کرده بود که برخی از رسانه های اقلیم کردستان با عملکرد خود به نیروهای پیشمرگ و امنیت اقلیم کردستان ضربه می زنند و همچون ستون پنجم دشمن عمل می کنند.
وزارت نیروهای پیشمرگ همه اخبار و گزارشات خارج از بیانیه ها و اظهارنظر سخنگوی رسمی خود را بی اعتبار می داند.

شناسه خبر : 18251

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =