خانه / علمی / هشدار قائم‌مقام معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت آمار اعتیاد به اینترنت دانشجویان نگران‌کننده است  

هشدار قائم‌مقام معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت آمار اعتیاد به اینترنت دانشجویان نگران‌کننده است  

قائم مقام معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: آمارهای اعتیاد به اینترنت دانشجویان و نیز افسردگی و اضطراب میان آنها بسیار بالا و نگران‌کننده است.
 

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، بهرام‌علی قنبری ظهر امروز در همایش سراسری آسیب‌های پنهان زیست دانشجویی در دانشگاه کردستان اظهار کرد: حداقل زیانی که آسیب‌ها می‌تواند ایجاد کند وقفه در فرآیند رشد و تحول فردی و اجتماعی است.
وی با بیان اینکه برخورد آگاهانه با زندگی موجب استفاده بهینه از آن می‌شود، گفت: هرگاه در مسیر تحول انسانی و رشد و تعالی او گام برداریم زنده‌ایم و زندگی واقعی را تجربه می‌کنیم.
قائم‌مقام معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت با اشاره به مقوله آسیب‌های پنهان در زندگی دانشجویی خاطرنشان کرد: بهترین دوران زندگی انسان دوران ۱۸ تا ۳۰ سالگی است که دوران دانشجویی نیز عمدتا مربوط به این زمان است.
قنبری دانشجویان را مهمترین قشر جامعه عنوان کرد و گفت: اگر این قشر در مسیر تعالی باشند جامعه ساخته می‌شود و انتظار داریم دانشجو در این دوره سنی در ۳ زمینه فعالیت مناسب را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه این سه ساحت در معرض آسیب و به‌ویژه آسیب پنهان قرار دارند، نخستین محور آن را حوزه علم، دانش‌افروزی و دانش‌اندوزی و نیز ارتقای علمی، فردی و کشوری عنوان کرد.
این مسئول با انتقاد از اینکه بخش وسیعی از دانشجویان، سبک زندگی علمی درستی ندارند، گفت: انگیزه تحصیلی در میان دانشجویان و به‌ویژه پسران به دلایل اقتصادی، اجتماعی و نیز عدم علاقه به رشته تحصیلی کاهش یافته است.
قنبری با اذعان به اینکه در سال‌های اخیر افت تحصیلی میان دانشجویان شیب صعودی تندی به خود گرفته است این معضل را یک تهدید دانست و خواستار توجه به آن شد.
وی مشکلات روانشناختی و افزایش سن ازدواج را دیگر مسائل آسیب زا در زندگی دانشجویی عنوان کرد و گفت: آمارهای اعتیاد به اینترنت دانشجویان و نیز افسردگی و اضطراب میان آنها بسیار بالا و نگران‌کننده است.

شناسه خبر : 20421

این خبر رو هم ببینید

کرونای انگلیسی به کردستان رسید

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: نتیجه آزمایش یک نفر از سه بیمار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 4 =