هلال احمر کردستان صاحب بالگرد امداد و نجات می‌شود

مدیرعامل جمعیت هلال احمر کردستان از پایان ساخت فنداسیون آشیانه بالگرد در استان خبر داد و گفت: با اتمام ساخت آشیانه، یک فروند بالگرد به جمعیت هلال احمر داده می‌شود.

حسن خدابنده‌لو اظهار کرد: مراحل ساخت آشیانه به دلیل استفاده از مصالح پیش ساخته سرعت خوبی دارد و تاکنون نیز اعتباری بالغ بر یک‌ میلیارد تومان از سوی استانداری به این مهم اختصاص یافته است.
وی گفت: نبود آشیانه مهم‌ترین دلیل نداشتن بالگرد در کردستان است و کوهستانی بودن استان و نیاز به خدمات امدادی ضرورت وجود بالگرد در کردستان را دوچندان ساخته است.
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان خاطرنشان کرد: آشیانه این بالگرد در حال حاضر طبق نقشه در فرودگاه سنندج در حال ساخت است.
خدابنده‌لو هزینه خرید بالگرد را بالا خواند و گفت: بالگردی که برای کردستان تامین شده بود به علت آماده نبودن آشیانه به استان دیگری اختصاص یافت اما بر اساس رایزنی‌های انجام شده به محض پایان ساخت آشیانه، بالگرد استان نیز تحویل می‌شود.
پیشرفت 90 درصدی پایگاه‌های جاده‌ای
وی از پیشرفت 90 درصدی دو پایگاه جاده‌ای مصوب سفر مقام معظم رهبری در گردنه‌های مروارید کامیاران و خان بانه خبر داد و گفت: تاکنون یک‌ میلیارد تومان اعتبار برای این دو پایگاه هزینه شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کردستان با بیان اینکه پروژه در حال حاضر به دلیل کمبود اعتبار با وجود پیشرفت 90 درصدی به کندی جلو می‌رود، گفت: برای اتمام و تجهیز کامل هر دو پایگاه 200 میلیون تومان اعتبار نیاز است که امیدواریم هر چه زودتر مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
خدابنده‌لو پروژه امداد سروآباد، ساخت پروژه ساختمان اداری دیواندره و طرح توسعه پایگاه‌های گردنه صلوات‌آباد را از جمله پروژه‌های در دست اجرای جمعیت هلال احمر استان کردستان برشمرد و بیان داشت: به منظور اجرای این سه پروژه تا کنون اعتباری بالغ بر 960 میلیون تومان هزینه شده که به زودی پروژه سروآباد به بهره‌برداری می‌رسد.
به گفته وی، پروژه ساختمان اداری دیواندره نیز در حال حاضر 70 درصد پیشرفت دارد و طرح توسعه پایگاه‌های گردنه صلوات‌آباد نیز در حال انجام است.
راه‌اندازی تلفن 112 فوریت‌های اضطراری
مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان کردستان از فعال بودن تلفن 112 به جای 147 فوریت‌های اضطراری در سراسر استان خبر داد و گفت: با بهره‌گیری از این شماره می‌توان در زمان‌هایی که تلفن‌ همراه از شبکه خارج است، با مرکز فوریت‌های اضطراری تماس گرفت.
خدابنده‌لو با بیان اینکه برای تماس با این شماره، نیازی به سیم‌کارت و حتی شبکه همراه نیست، تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از افراد در حال حاضر بدون توجه به اهمیت این شماره تلفن، آن را اشغال می‌کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: عاجزانه از مردم می‌خواهیم تنها در صورت نیازهای فوری و اورژانسی با این شماره تماس بگیرند چرا که اشغال بی‌مورد و ایجاد مزاحمت از طریق این شماره شاید به قیمت جان یک انسان تمام شود.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *