خانه / سیاسی / هلاکت بیش از ۲۳۰ تروریست در عراق

هلاکت بیش از ۲۳۰ تروریست در عراق

سرتیپ سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق گفت: نیروهای امنیتی با پشتیبانی داوطلبان مردمی در ۶ روز گذشته ۱۰۴ تروریست را در استان الانبار، ۷۴ تروریست را در صلاح الدین، ۵۲ تروریست را در بغداد و یک تروریست را در دیالی به هلاکت رساندند

زمان انتشار خبر: پنج شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۳ – ۱۲:۳۸
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وزارت کشور عراق از به هلاکت رسیدن۲۳۱ تروریست طی ۶ روز گذشته در این کشور خبر داد.
 
وی افزود: پلیس دیالی یک مهمانسرا را در کوهستان حمرین که مواد غذایی و مولد برق در آن نگهداری می شد، به تصرف خود درآورد و دو خودروی متعلق به داعش را به آتش کشید.
هلاکت تروریست ها در عراق
عراق از دهم ژوئن ۲۰۱۴ همزمان با اشغال مناطق شمالی این کشور توسط گروهک تروریستی داعش از نظر امنیتی دچار وضعیت فوق العاده و اضطراری شد و به دنبال ناامن شدن مناطق یاد شده هزاران خانواده عراقی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند.
 
 
 
بنا به گفته منابع امنیتی « پیشروی های ارتش در منطقه رطبه در نزدیکی مرز مشترک با اردن ادامه دارد و ارتش به سرعت موفق شده است مسیر ارسال تدارکات تروریست های داعش را مسدود کند.»
 
عراق
 
ارتش با همراهی  نیروهای چتر باز مسیر ارسال کمک به داعش را قطع کرده است و نیروهای داعش فرار از منطقه رطبه به دیگر مناطق را آغاز کرده اند.
 
رطبه شهری استراتژیک در محور ارتباطی سه کشور عربستان، سوریه و اردن است.
 
در عملیات نظامی منطقه رطبه نیروهای واکنش سریع به همراه نیروهایی از دو تیپ ۱۸ و ۲۹ و جنگجویان قبیله ای حاضر هستند.
 
در خبر دیگری از عراق آمده است تروریست های داعش در شهر قیاره در جنوب موصل قانون منع آمد و شد را به اجرا گذاشته اند تا از این طریق  تردد خودروهای وابسته به داعش را در محور تحشید در روستای حاج علی آسان کنند.
 
دیروز یک منبع امنیتی خبر داده بود عناصر داعش با تمرکز در نزدیک قیاره خود را برای حمله به منطقه مخمور- کویر در جنوب غرب اربیل آماده می کنند.
 
نیروهای مردمی  اخیرا موفق شدند منطقه مخمور-کویر را از تروریست های داعش پس بگیرند.
عراق
با عقب نشینی تروریست های تکفیری وابسته به گروه جبهه النصره از منطقه بیت سحم در حومه جنوبی شهر دمشق، زمینه برای آشتی ملی در این منطقه فراهم شده است.
 
مناطق بیت سحم، ببیلا و یلدا واقع در حومه جنوبی دمشق پیش از این، زیر نفوذ گروه های تروریستی تکفیری داعش و جبهه النصره بود و هم اکنون تلاش های گسترده  برای تکمیل روند آشتی ملی در این سه منطقه ادامه دارد.
 
شیخ فاضل الخطیب، از شخصیتهای محلی منطقه ببیلا گفت، همکاری اهالی مناطق بیت سحم، ببیلا و یلدا با دولت موجب شده تا  اوضاع رو به آرامش برود و امیدواریم در سایه ادامه روند آشتی ملی تکمیل شود و اوضاع در منطقه ما هم به حالت طبیعی برگردد.
 
محمد ملاذ که از اهالی منطقه بیت سحم است، می گوید، با اخراج تروریستهای تکفیری از این منطقه، وضع به مراتب بهتر از گذشته شده، مردم فقط مشکلات معیشتی دارند.
 
عناصر مسلح مستقر در این منطقه مدعی اند که وابسته به گروه های تکفیری نیستند و از این جهت دولت می تواند با آنها کنار بیاید.
 
برخی اهالی که از ببیلا خارج شده اند، می گویند هنوز شماری از تکفیری های خارجی از چچن و یمن منطقه را ترک نکرده اند، اینها کمک های انسانی اعم از مواد غذایی و غیره که ارتش وارد این منطقه می کند، به زور از مردم می گیرند و بعد به چند برابر قیمت می فروشند.

شناسه خبر : 16619

این خبر رو هم ببینید

در مسیل یا در مسیرِ خدمت قرار گرفتن؟/ *شاهین فکور

در جوامع، مشاغل و حِرَف متعددی وجود دارند که به تناسب آموخته‌ها، مهارت و تخصص‌شان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − نه =