خانه / جریانات تکفیری / هلاکت شمار زیادی از عناصر داعش به دست نیروهای بسیج مردمی عراق

هلاکت شمار زیادی از عناصر داعش به دست نیروهای بسیج مردمی عراق

نیروهای بسیج مردمی عراق امروز جمعه توانستند تعدادی از روستاها و مناطق تحت اشغال گروه تروریستی داعش در اطراف موصل را تحت سیطره خود درآورده و تعداد زیادی از عناصر این گروه را به هلاکت رساندند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از السومریه نیوز، نیروهای بسیج مردمی عراق با صدور بیانیه ای اعلام کردند که توانسته اند تعدادی از روستاها و مناطق تحت اشغال داعش را به تصرف خود درآورده و ضمن کشتن تعداد زیادی از عناصر این گروه، خودروهای نظامی آنها را در غرب شهر موصل واقع در ۴۰۰ کیلومتری شمال بغداد منهدم کنند.
بسیج مردمی عراق همچنین از مصادره ۱۳ سکوی پرتاب موشک عناصر داعش و پاکسازی روستاهای آزاد شده و دیگر جاده ها و ساختمان ها از وجود بمب های انفجاری و آزادسازی دهها خانواده خبر داد که داعش از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کرد.
در همین راستا، منابع محلی در استان نینوی از بروز اختلافات و هرج و مرج در میان عناصر داعش و عقب نشینی های دسته جمعی آنها از ۵ محله موصل خبر دادند.
خبرگزاری اسپوتینگ گزارش داد که به دنبال فرو ریختن خطوط دفاعی داعش در ساحل سمت چپ موصل در برابر پیشروی های نیروهای دولتی و سیطره آنها بر تعدادی از محله ها در مدت زمان کوتاه، محله های المنصور، المأمون، وادی حجر، صناعه و نفت در ساحل سمت راست این شهر شاهد شورش و هرج و مرج گسترده هستند.
منابع محلی همچنین از عقب نشینی دسته جمعی عناصر داعش از این محله ها به خارج از موصل و حرکت آنها به سمت مرزهای عراق و سوریه خبر دادند.

شناسهٔ خبر: ۳۸۱۵۲۵۰ – جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵ – ۲۳:۳۱

شناسه خبر : 2735

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =