خانه / سیاسی / هلاکت صدها داعشی در ۳ استان عراق / آغاز دومین مرحله از عملیات جرف الصخر/ هلاکت «قصاب موصل»

هلاکت صدها داعشی در ۳ استان عراق / آغاز دومین مرحله از عملیات جرف الصخر/ هلاکت «قصاب موصل»

صدها نفر از اعضای گروهک تروریستی تکفیری داعش در استان های بابل ، الانبار و صلاح الدین به هلاکت رسیدند و ۱۰۰ تروریست داعشی نیز در منطقه جرف الصخر در شمال بابل به اسارت نیروهای عراقی درآمدند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ارتش و نیروهای مردمی عراق دیروز موفق شدند منطقه جرف الصخر در شمال بابل را از وجود تروریست ها آزاد کنند .
 
به گفته مقامات عراقی، جرف الصخر برای جلوگیری از پیشروی تروریست ها از صحرای الانبار به سوی بغداد از اهمیت زیادی برخوردار است .سخنگوی فرماندهی عملیات بابل نیز با اعلام پایان مرحله نخست عملیات منطقه راهبردی جرف الصخر تاکید کرد که مرحله دوم این عملیات از امروز شنبه آغاز می شود..سرهنگ “کریم جبر” اعلام کرد: نخستین مرحله از عملیات آزاد سازی منطقه جرف الصخر جمعه پایان یافت و مرحله دوم عملیات از شنبه برای خنثی سازی بمب و مین‌های باقیمانده آغاز می شود.
 
عملیات ارتش عراق
استاندار کربلا نیز دیروز اعلام کرد که منطقه جرف الصخر کاملا امن شده است، و آزاد سازی این منطقه آغازی برای پاکسازی همه مناطق عراق و بیرون راندن عناصر داعش است.
گروه تروریستی داعش هم به شکست خود در برابر نیروهای عراقی در جرف الصخر اعتراف کرده است.
 
جنبش افسران آزاد در عراق (شاخه ای از نیروهای مردمی) هم  از به هلاکت رسیدن فردی معروف به قصاب موصل خبر داد.
 
عملیات ارتش عراق
 
واحدی از افسران آزاد موفق شدند ابولقاء الزرقاوی معروف به قصاب موصل را که در کشتار وحشیانه زندانیان زندان بادوش در کشور دست داشت به هلاکت برسانند.
این جنایتکار دارای تابعیت اردنی  بود و سال ۲۰۰۸ وارد موصل شده بود.
در عملیات پاکسازی این منطقه ۱۸ داعشی نیز کشته شده بودند.
همچنین منبعی وابسته به اتاق عملیات استان صلاح الدین عراق روز شنبه از به هلاکت رسیدن یکی از سرکردگان گروه تروریستی داعش و پنج نفر از همراهانش در حد فاصل میان شهر های بلد و دجیل در استان صلاح الدین خبر داد.
 
هلاکت داعش
صدها نفر از اعضای گروهک تروریستی داعش در استانهای بابل، الانبار و صلاح الدین به هلاکت رسیدند و ۱۰۰ تروریست داعشی نیز در منطقه جُرف الصَخر در شمال بابل به اسارت نیروهای عراقی در آمدند.
در غرب بغداد نیز نیروهای عراقی دو حمله شبکه داعش را در العُظَیم و فلوجه دفع کردند که به هلاکت دهها نفر از داعشی‌ها منجر شد.
در تکریت نیز دهها نفر از اعضای داعش در درگیری های مسلحانه با نیروهای امنیتی عراقی کشته شدند و حمله آنان به دانشگاه تکریت دفع شد.
ریاست ستاد مشترک ارتش فرانسه اعلام کرد جنگنده های فرانسوی ۲۲ ساختمان داعشی ها در عراق را که حاوی زرادخانه های تسلیحاتی بود منهدم کردند.
مرجعیت دینی در عراق نیز خواستار ادامه حمایت از ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی در جبهه های نبرد شد و درباره حمله به هیئتهای عزاداری در ماه محرم هشدار داد.
.

شناسه خبر : 17277

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − نه =