هلاکت عامل سربریدن نیروهای پیشمرگ توسط نیروهای ضد ترور اقلیم کردستان

آژانس خبری-تحلیلی کرد نور؛ یکی از عناصر داعش و دیگر همدستانش که‌ عامل سربریدن سه‌ تن از پیشمرگهای اقلیم کردستان بودند، در عملیات امنیتی مشترک نیروی ضد ترور اقلیم کردستان و جنگنده‌های ائتلاف کشته‌ شدند.

به گزارش کرد نور، گروه تروریستی داعش در آستانه‌ جشن نوروز اقدام به‌ سربریدن سه‌ تن از نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان کرد که‌ پیش‌تر به‌ اسارت این گروه درآمده‌ بودند.
پس‌ازاین اقدام داعش و در روزیکشنبه‌ ( 9 فروردین/ 29 مارس) سازمان ضد ترور اقلیم کردستان عراق، طی اطلاعیه‌ای از کشته‌ شدن داعشی عامل سربریدن این سه‌ پیشمرگ خبر داد.
به گزارش کردپرس در این اطلاعیه‌ آمده‌: یکی از تروریست‌های کُرد عضو داعش به‌ نام زیاد سلیم محمد الکُردی معروف به‌ منصور الکُردی که‌ مسئول و عامل اصلی سربریدن سه‌ تن از پیشمرگهای اقلیم کردستان بود، به‌ همراه سه‌ تن از همدستانش که‌ اقدام به‌ سربریدن پیشمرگهای اسیر کردند، طی یک عملیات امنیتی ‌ مشترک کشته‌ شدند.
طبق اطلاعیه‌ سازمان ضد ترور اقلیم کردستان عراق این سازمان توانسته‌ است با عملیات اطلاعاتی ویژه‌ جزئیات و اطلاعات محل استقرار این افراد را در محله‌ “حاوی کنیسه‌” شناسایی کرده‌ و این اطلاعات را در اختیار جنگنده‌های ائتلاف قرار داده‌ و این عملیات مشترک با بمباران محل استقرار این افراد و کشته‌ شدن آن‌ها با موفقیت به‌ انجام رسیده‌ است.
طبق خبر، منصور الکُردی مسئول امنیتی ولایت موصل داعش بوده‌ و همراه با دو برادر خود نقش اصلی را سازمان‌دهی نیروهای القاعده‌، جنودالاسلام و داعش در عراق ایفا کرده‌اند.
مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در پی کشتن این سە پیشمرگ اسیر دست داعش ضمن محکوم کردن این اقدام، تهدید کرده‌بود کە انتقام خون این پیشمرگها گرفتە خواهد شد.
لازم به‌ ذکراست که‌ شماری از نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان در میانه‌ جنگ علیه‌ نیروهای داعش و دفاع از مناطق کُردنشین به‌ اسارت این گروه درآمده‌ و داعش پیش‌تر اقدام به‌ گرداندن آنان در قفس‌های آهنین در سطح شهر حویجه‌ کرد و در روزهای جشن نوروز نیز ویدئوی سربریدن 3 تن از نیروهای پیشمرگ و در روزهای بعد ویدئوی سربریدن یکی دیگر از پیشمرگها را منتشر ساخت.
تلاش‌های دولت اقلیم کردستان و شخصیت‌های کُرد و سران عشایر عرب برای آزادسازی این پیشمرگهای اسیر تاکنون بی‌نتیجه‌ بوده‌ و زندگی آنان در معرض خطر قرار دارد.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *