خانه / سیاسی / هلاکت والی جدید داعش در موصل

هلاکت والی جدید داعش در موصل

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، حمله هوایی شب گذشته نیروهای ائتلاف به موصل منجر به هلاکت شاکر الحمدانی شد. وی آبان گذشته جایگزین رضوان الحمدانی والی سابق داعش در موصل شد که وی نیز در حمله هوایی مشابهی به هلاکت رسیده بود.

شبکه رسانه ای عراق در این باره اعلام کرد: الحمدانی در منطقه السلامیه در شمال غرب موصل سوار بر خودرویش بود که هدف حمله هواپیماهای ائتلاف قرار گرفت.
منابع کرد اعلام کردند: شماری از فرماندهان ارشد داعش، شب گذشته با فرار از موصل به شهر بعاج در نزدیکی مرز سوریه پناه بردند.
همچنین منابع خبری به نقل از جنبش الاحرار عراق در موصل اعلام کردند این جنبش که در موصل و اطراف آن فعالیت می کند شماری از تروریست های خارجی داعش را دستگیر کرد.
از سوی دیگر، نیروهای هوایی عراق توانستند ۱۵۰ تروریست را در منطقه کرمه در فلوجه به هلاکت رسانده و ۲۵ خودروی نفربر آنان را از بین ببرند و همچنین ۱۳ دستگاه خودروی بمبگذاری شده را خنثی و ۳ پایگاه نظامی تروریستها را ویران کنند.
طی این حمله همچنین چند تک تیرانداز داعش که در چند منزل کمین کرده بودند تا مانع از پیشرفت نیروهای امنیتی عراقی بشوند، نیز هدف قرار گرفته و به هلاکت رسیدند.
در همین حال یک منابع امنیتی در استان الانبار خبر داد که نیروهای امنیتی بر ۱۳ منطقه و روستای اطراف ناحیه ی “کرمه” در فلوجه مسلط شدند.
در تحولی دیگر، وزارت کشور عراق در بیانیه ای از اقدام داعش در به آتش کشیده شدن هشت چاه نفتی در منطقه حمرین توسط تروریست ها، خبر داد و این اقدام را دلیلی بر شکست آنها در نبرد آزاد سازی تکریت عنوان کرد.
در بیانیه وزارت کشور عراق آمده است: نیروهای نظامی موفق شدند ۱۲۰ کیلومتر مربع از خاک عراق را از تروریست های داعش پس بگیرند، این منطقه از ابتدای العظیم آغاز و تا حمرین و میادین نفت خیر روستاهای شمالی این شهر ادامه دارد.
گروه تروریستی داعش از تابستان گذشته بخش هایی از شمال عراق را به کنترل خود درآورده و تاکنون مرتکب جنایات زیادی در این کشور شده است.
شمار زیادی از نیروهای مردمی و امنیتی عراق حرکت به سوی منطقه بو عجیل را در شرق تکریت برای محاصره این منطقه آغاز کردند.
در همین راستا یک منبع عراقی اعلام کرد شماری زیادی از نیروهای مردمی و امنیتی برای محاصره منطقه بو عجیل در شرق تکریت حرکت به سوی این منطقه را آغاز کردند.

شناسه خبر : 16253

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =