خانه / دینی / همایش بین المللی میلاد فاطمه بانوی مهر ام ابیها(س) افتتاح شد

همایش بین المللی میلاد فاطمه بانوی مهر ام ابیها(س) افتتاح شد

دکتر طوبی کرمانی مشاور دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در سخنانی در مراسم افتتاحیه با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت حضرت زهرا(س)، اظهار داشت:برگزاری چنین مجالس و همایشهایی یادآور پندگیری الگوگیری و یادآوری چگونه انتخاب کردن و چگونه بودن است

وی افزود:قاعده کلی این است که اگر انسان بداند و آگاهی پیدا کند برمی خیزد و اگر دلبستگی به آن پیدا کند به پیش می رود و اگر الگوی عملی داشته باشد حرکتی پرشتاب خواهد داشت.
دبیر این همایش در ادامه بیان داشت:جهان امروز انقطاع عمیق بین عقل و حواس انسان ایجاد کرده است به گونه ای که انسانهای تربیت شده مکتب امروزی در مسیر درستی نیستند و در نگاه ایرانی اسلامی این رویکرد باید تغییر یابد.
وی افزود: جهان غرب به خوبی به نیاز فکری انسان وقوف یافته و دستگاههای سیاست گذاری و اجرایی آن با بهره گیری از نخبگان جوامع بر این وظیفه مجهز شده اند تا از طریق رسانه ها ساختار هویتی جدید و مطلوب خویش را برای نسل جدید و زنان و دختران هماهنگ با آرمانهای غرب عملیاتی کرده و آنان را تحت سیطره خویش قرار دهند.
دکتر کرمانی در ادامه گفت:از این رو اتحادیه جهانی زنان مسلمان توسط آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی پیشنهاد و با استقبال گرم فرهیختگان جهان اسلام از داخل و خارج کشور روبرو شد. که امید است بتواند با سیاستهای استکبار مقابله کرده و زمینه اتحاد بین زنان مسلمان را به وجود آورد.
گفتنی است در ادامه این مراسم آیت الله اراکی دبیرکل مجمع تقریب و دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به ایراد سخن خواهند پرداخت.

شناسه خبر : 5899

این خبر رو هم ببینید

جایگاه ویژه شب نیمه شعبان از نظر اهل سنت/ قصیده‌خوانی و ذکر ادعیه در مساجد و منازل مردم کردستان

امام جمعه اهل سنت بیجار گفت: شب نیمه شعبان از نظر بزرگان و مشایخ اهل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =