خانه / فرهنگی / همایش ملی مترجمان کُرد فرصتی برای معرفی قابلیت‌های فرهنگی است  

همایش ملی مترجمان کُرد فرصتی برای معرفی قابلیت‌های فرهنگی است  

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: برگزاری همایش ملی مترجمان کُرد ایرانی فرصت مناسبی برای معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بالای فرهنگی استان است.
 

اسماعیل احمدی اظهار کرد: برگزاری همایش مذکور در راستای بیانات مقام معظم رهبری و معرفی ظرفیت‌های فرهنگی استان است.
وی خواستار حمایت ادارات و سازمان‌ها از کتابخانه‌های عمومی در برگزاری هر چه بهتر همایش شد و گفت: در این راستا تاکنون چند جلسه با حضور مسئولان ادارات و سازمان‌ها برگزار شده است که می‌تواند به برگزاری هر چه بهتر همایش کمک کند.
احمدی برگزاری مطلوب همایش را برای استان فرهنگی کردستان بسیار مهم ارزیابی کرد و بیان داشت: با توجه به حضور مهمانان برجسته‌ای از داخل و خارج کشور این امر می‌تواند برای استان بسیار مفید باشد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان افزود: در همایش سه روزه  مترجمان کرد ایرانی که از  6 اسفند ماه سال‌جاری آغاز و تا هشتم همین ماه ادامه دارد، برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده شده است.
وی گفت: برگزاری همایش مذکور که با محوریت دو مترجم بزرگ کرد، ابراهیم یونسی و محمد قاضی برگزار می‌شود با استقبال و توجه زیادی در داخل و خارج کشور روبرو شده است.
احمدی از حمایت ویژه استاندار کردستان از برگزاری همایش تقدیر کرد و افزود: این حمایت‌ها موجب دلگرمی متولیان برگزاری همایش و تلاش مضاعف برای برگزاری هر چه بهتر همایش شده است.
دبیر همایش ملی مترجمان کرد ایرانی تصریح کرد: زمینه‌سازی برای برگزاری همایش ملی مترجمان کرد ایرانی از چند ماه پیش در حال انجام است و از این مدت جلسات متعددی با اساتید دانشگاه‌ها، نویسندگان، فعالان فرهنگی، رسانه‌ها و همچنین مسئولان برگزار شده است.
احمدی در پایان با اشاره به نقش مهم رسانه‌ها در برگزاری بهتر این همایش، گفت: رسانه ملی، خبرگزاری‌ها و مطبوعات ملی و محلی می‌توانند با حمایت از برگزاری همایش‌های این چنینی به توسعه فرهنگی استان کمک کنند.
 

شناسه خبر : 5081

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 7 =