همپیمانی کردستانی :  اخراج وزرای کُرد از کابینه عراق در صلاحیت بغداد نیست

درخواست حنان فتلاوی نماینده ائتلاف دولت قانون برای اخراج وزرای کُرد از دولت فدرال در صلاحیت این نماینده و حتی دولت فدرال نیست

 اخراج وزرای کُرد از کابینه عراق در صلاحیت بغداد نیست
آژانس خبری- تحلیلی زریان؛ نماینده همپیمانی کردستانی گفت: درخواست حنان فتلاوی نماینده ائتلاف دولت قانون برای اخراج وزرای کُرد از دولت فدرال در صلاحیت این نماینده و حتی دولت فدرال نیست .
نجیبه نجیب درگفتگو با خبرگزاری «السومریه نیوز» افزود: درخواست حنان فتلاوی نماینده ائتلاف دولت قانون برای طرد وزرای کُرد از کابینه عراق در شرایط کنونی کشور به مصلحت نیست چراکه این وزرا از مجلس نمایندگان رای اعتماد گرفته اند و نه فتلاوی و نه دولت فدرال صلاحیت اخراج آنها را از کابینه ندارند.
 
 وی ضمن درخواست از نمایندگان ائتلاف دولت قانون برای پرهیز از ایراد چنین سخنانی که بگفته وی نمایانگر کینه و حسادت است، افزود: دولت مرکزی عراق به هیچ یک از درخواست های دولت اقلیم کردستان برای حل موضوع صادرات نفت و گاز پاسخ نداده بنابراین اربیل یک تصمیم تاریخی برای صادرات نفت خود و عمل به تعهدات اداری ومالی اش دربرابر کارمندانش اتخاذ کرده است.
 
لازم به ذکر است حنان فتلاوی نماینده ائتلاف دولت قانون ضمن انتقاد شدید از سکوت سیاستمداران عراقی در برابر موضوع صادرات نفت اقلیم کردستان، اخراج وزرای کُرد را از دولت عراق خواستار شده بود.
تاريخ: ۱۳۹۳/۳/۸

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *