خانه / فرهنگی /   هم آوایی ارکستر سازهای اقوام ایرانی در کردستان

  هم آوایی ارکستر سازهای اقوام ایرانی در کردستان

پایگاه خبری-تحلیلی زریان، دومین جشن واره ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در تاریخ ۲۱ تا ۲۳اردی بهشت ماه سال جاری،در سنندج و در دو بخش موسیقی و هنرهای دستی برگزار می شود

«محمدرضا کلهر» شاعر، نویسنده و روزنامه نگار و یکی از مدیران روابط عمومی دومین جشن واره ی ملی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی در گفت و گویی کوتاه با سرویس فرهنگی کردپرس گفت:
 
این جشن واره در تاریخ ۲۱ تا ۲۳اردی بهشت ماه سال جاری،در سنندج و در دو بخش موسیقی و هنرهای دستی برگزار می شود و بزرگ ترین جشن واره اقوام ایرانی است.
 
 در این جشن واره بیش از بیست سفیر از کشورهای مختلف جهان در آن حضور خواهند داشت.
 
 وی افزود:دو موسیقیدان خارجی با نام‌های« استیون بلوم »از آمریکا و پروفسور «ژان دوریگ» از فرانسه و هم چنین صاحبنظران داخلی در جشن واره حضور خواهند داشت و به احتمال زیاد استاد «شهرام ناظری»،خواننده و موسیقدان نام آشنا ، «علی اکبر مرادی»نوازنده ی چیره دست تنبور، از کرمانشاه،به عنوان مهمانان ویژه در این جشن واره حضور خواهند داشت.
 
محمدرضا کلهر افزود:پوستر این جشنواره توسط استاد «کشتی آرا»بر اساس نمادها و اِلِمان هایی از فرهنگ و هنر اقوام ایرانی طراحی شده است.
 
*
 
«علی رضا آشناگر» معاون سیاسی امنیتی استاندارکردستان، دکتر «جمال ارشدی»،مدیرکل امور اجتماعی فرهنگی استانداری کردستان و رییس دبیرخانه دایمی دومین جشنواره فرهنگ و اقوام ایرانی، «محمدرضا کلهر» و «جمال مولایی»مدیران رسانه و بولتن و روابط عمومی، «هوشنگ بهمنی»دبیر اجرایی و … از عوامل اجرایی دومین جشن واره ی فرهنگ و هنر اقوام ایرانی هستند.
 
این جشنواره گروه‌هایی از شهرهای گیلان، گلستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، مازندران، خراسان ،چابهار،لرستان، کرمانشاه،کردستان و خراسان شمالی در این جشنواره حضور خواهند داشت و یک گروه ویژه ارکستر موسیقی سلیمانیه عراق به رهبری «انور قره داغی» در بخش موسیقی حضور دارد.
تاريخ: ۱۳۹۵/۲/۱۵

شناسه خبر : 10211

این خبر رو هم ببینید

سفارش روایات مبنی برحرمت قتال با مسلمانان، در صحیح بخاری

صحیح بخاری روایتی را نقل می کند که بین محدثین مشهور است. در این روایت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =