هم اندیشی شورای هماهنگی روابط عمومی ها و هیات مدیره خانه مطبوعات استان کردستان

در نشست مشترک هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی های ادارات استان و هیات مدیره خانه مطبوعات کردستان مسائل مختلف مربوط به روابط ادارات و رسانه ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ در جلسه‌ای که با حضور هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های ادارات استان و هیات مدیره خانه مطبوعات کردستان در محل روابط عمومی استانداری کردستان تشکیل شد، کوهسار دادور مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری کردستان با اشاره به رویکردهای توسعه گرایانه استاندار کردستان، گفت: با تلاش‌های استاندار کردستان در سه ماهه نخست سال 93 تعدادی از وزیران و روسای رده بالای دولتی در استان حضور پیدا کرده‌اند و بدون شک این سفرها و حضورها در رشد و توسعه استان در بخش‌های مختلف تاثیر گذار است.
دادور همچنین تاکید کرد: مدیران روابط عمومی‌های ادارات استان به نمایندگی از دستگاه‌های خود در مراسمات و مناسبت‌های فرهنگی و اجتماعی در میان مردم شرکت کنند زیرا که استاندار کردستان خود بارها به مناسبت‌های مختلف در میان مردم و در مراسمات مردمی حضور پیدا کرده اند و این نشان از اهمیت روابط مردمی در نگاه استاندار است.
وی روابط عمومی‌های دستگاه‌ها را به داشتن رابطه خوب و حرفه ای با رسانه ها دعوت کرد و افزود: استاندار کردستان و معاونین‌اش همیشه از انتقادات و پیشنهادات رسانه‌ها استقبال کرده و تعامل خوبی با رسانه‌ها و نشریات دارند و این رفتار باید الگوی سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی و روابط عمومی‌ها باشد.
کوهسار دادور روابط عمومی‌های ادارات استان را به ایجاد تغییر در رویکردها و نحوه برخوردها و فضای جلسات توصیه و اظهار داشت: در برخی ادارات هنوز تصویری از رییس جمهور دولت تدبیر و امید که 72 درصد رای مردم استان را بدست آورده است در کنار تصویر امام و رهبری دیده نمی‌شود و این نشان از بی تفاوتی برخی روابط عمومی‌ها دارد که هنوز در زمینه تغییر دولت و انتخاب رییس جمهوری جدید و تغییر نگرش‌ها خود را به بی اطلاعی می زنند.
مدیر کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری کردستان از نحوه اظهار نظر برخی مدیران استان انتقاد کرد و گفت: ایجاد تغییر در سیاست‌ها در بخش‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و تغییر شیوه تعامل با مردم و رسانه‌ها از اولویت‌های دولت یازدهم در کردستان است اما انگار برخی مدیران هنوز نمی‌خواهند نگرش خود را عوض کنند.
در ادامه این نشست شورای هماهنگی روابط عمومی‌های ادارات استان کردستان زمان برگزاری انتخابات این شورا را دهه اول ماه مبارک رمضان تعیین کرد و مقرر گردید به جهت سهولت در پیگیری‌ها، دبیرخانه این شورا در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان راه اندازی شود.
همچنین در این نشست اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات استان کردستان با اشاره به نقش و تاثیرگذاری رسانه‌ها در روند رشد و توسعه استان از رفتار برخی دستگاه‌ها با اصحاب رسانه انتقاد کردند.
هیات مدیره خانه مطبوعات اظهار داشتند: اگرچه دستگاه‌های اجرایی بعنوان بخشی از مراکز تولید خبر قابل احترام هستند اما برخی مدیران دستگاه‌ها خبرنگاران آزاد را همچون روابط عمومی خود می بینند و آنان را موظف به انعکاس اخبار و اطلاعات دستگاه خود می‌دانند در حالی که برخی افعال و امورات، اساساً جزو وظایف دستگاه‌ها است و مدیران دستگاه‌ها و روابط عمومی‌ها نباید انتظار داشته باشند اصحاب رسانه از وظایف آنان خبر نویسی و گزارش نویسی کنند.
نمایندگان اصحاب رسانه استان کردستان همچنین با انتقاد از عدم تحول در سیستم‌های اداری استان کردستان، پاسخگویی صحیح و به هنگام به مراجعین را پاشنه آشیل بسیاری از دستگاه‌های اجرایی عنوان کردند.
ریاست خانه مطبوعات کردستان در این جلسه تاکید کرد که یک خبرنگار بدون وابستگی به دستگاه‌های دولتی می تواند بصورت حرفه‌ای در جهت گردش آزاد اطلاعات و زمینه سازی برای انتقاد و به تبع آن توسعه قدم بردارد.
در پایان این نشست هم‌اندیشی مقرر گردید کارگروهی با مشارکت هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌ها و خانه مطبوعات استان کردستان برای هرچه باشکوه تر برگزار کردن مراسم 17 مرداد روز خبرنگار تشکیل شود.
10 تير 93

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *