خانه / سیاسی /  هم هلال شیعی و هم مثلث سنی غلط است/خشونت ضد اسلام است؛ از هر قومیت و مذهبی

 هم هلال شیعی و هم مثلث سنی غلط است/خشونت ضد اسلام است؛ از هر قومیت و مذهبی

سرویس ایران- رییس جمهوری همه مسلمانان را به وحدت و برادری در سایه تعالیم پیامبر اسلام (ص) فرا خواند و با بیان اینکه توطئه بزرگ، جذب اندیشه های جوانان مسلمان به بنیانهای فکری باطل است، تصریح کرد: هم هلال شیعی و هم مثلث سنی غلط است؛ شیعه و سنی برادر و پیرو اسلام و سیره پیامبرند.

به گزارش کردپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز پنجشنبه در سی امین همایش بین المللی وحدت اسلامی با اشاره به اینکه هدف دشمنان، یاس آفرینی و نابودی فرصت های جوامع اسلامی است، اظهارداشت: هدف رژیم صهیونیستی و خونریزان منطقه، گرفتن امید از جوانان مسلمانان است؛ خودشان بزودی گرفتار یاس خواهند شد.
دکتر روحانی با بیان اینکه “فلوجه و حلب و در آینده‌ای نزدیک همه عراق و سوریه از دست تروریست‌ها آزاد خواهد شد”، گفت: اگر قدرت‌های بزرگ جهانی و برخی دولتهای دیکتاتور و وابسته منطقه فکر می‌کنند از طریق گروهک‌های تروریستی می‌توانند منافع و سلطه خود را در منطقه تثبیت کنند در خطایی بزرگ هستند.
رییس‌ جمهوری تصریح کرد: با وحدت همه مسلمانان و تمسک به سیره پیامبر اکرم(ص) به آن روزی برمی‌گردیم که ان‌شاءالله همه مسلمانان منطقه، دشمن بزرگ را رژیم صهیونیستی بدانند، شاهد برادری و وحدت در میان همه کشورهای اسلامی باشیم، مردم یمن عزت، آزادگی و توسعه به دست آورند و همچنین آنهایی که با سلاح و پول به تروریست‌ها در منطقه کمک کردند، در برابر امت اسلام شرمنده باشند.
دکتر روحانی با بیان اینکه قرآن مجید امت واحده را در سایه اطاعت خدا، بندگی و عبادت می‌داند، ادامه داد: آن روزی امت واحده هستیم که به جای آمریکا، انگلیس، سلاح تروریست‌ها و قدرت‌های بزرگ، خداوند تکیه گاه ما باشد.
 رییس‌ جمهوری خاطر نشان کرد: عبادت و اطاعت حق به عنوان مفهوم توحید، تقوا و پاکدامنی مسلمانان و ایستادگی می‌تواند امت واحده را بسازد.
دکتر روحانی با اشاره به مسوولیت سنگین آگاهی بخشی علمای دین بزرگان، روشنفکران و اندیشمندان در اوضاع کنونی جهان اسلام، اظهار داشت:هدف قدرتهای بزرگ و صهیونیسم و خونریزان منطقه ، گرفتن نور امید از جوانان مسلمان و فاصله گرفتن آنان از اسلام است اما امروز این نور امید پیش روی جوانان روشن شده است و خود این قدرتها بزودی گرفتار یاس خواهند شد.
رییس‌ جمهوری از همه علما و اندیشمندان اسلامی خواست که نسل جوان و نوجوان را با همه قدرت با اسلام واقعی و اخلاق محمدی دعوت کنند تا در سایه اسلام،عشق به سنت اهل بیت(ع) و خاندان رسالت ،مسیر تاریخی حضرت ابراهیم و پیامبر اسلام(ص) را که ادامه‌دهنده و مکمل راه انبیاء است، طی کنیم.
دکتر روحانی با اشاره به ظرفیت‌های بزرگ موجود در دنیای اسلام افزود: نباید اجازه دهیم دشمنان اسلام این ظرفیت را از ما بگیرند، نابود کنند و به بهانه‌های مختلف شکاف و فاصله را زیادتر کنند.
رییس‌ جمهوری با بیان اینکه شیعه و سنی، مذاهب و اقوام مختلف برای قرن‌ها در کنار هم زیسته‌اند، گفت: همه ما در کنار هم زندگی می‌کردیم، به یکدیگر احترام می‌گذاشتیم و به بزرگان مذاهب توهین نمی‌کردیم و صحابه و آل پیامبر(ص) مورد احترام همه مسلمانان بود.
دکتر روحانی ادامه داد: این شیعه و سنی نیستند که در مقابل یکدیگر ایستاده باشند و امام راحل می‌فرمودند این اسلام آمریکایی است که در برابر اسلام ناب محمدی(ص) ایستاده است.
رییس‌ جمهوری با تأکید هم هلال شیعی و هم مثلث سنی غلط است، افزود: سنی و شیعه برادر، مسلمان و پیرو راه قرآن، سنت، سیره پیامبر عظیم‌الشأن اسلام هستند.
دکتر روحانی با اشاره به گرفتاری مسلمانان بوسیله استعمار و قدرت‌های متجاوز در قرون گذشته گفت: شیعه و سنی در طول تاریخ با وحدت ، ایثار و فداکاری،در برابر استعمار و اختلاف افکنان ایستادند و استقلال خود را حفظ کرده اند.
رییس‌ جمهوری به فتوای حوزه علمیه نجف، برای استقلال مسلمانان لیبی در برابر استعمار ایتالیا، مبارزه ملت ایران در برابر قدرت‌ شمالی و همچنین ملت عراق در برابر استعمار انگلیس اشاره کرد و ادامه داد: این افتخار حوزه علمیه نجف است که در یک زمان واحد برای سه موضوع مهم جهان اسلام و علیه استعمار خارجی فتوای جهاد صادر می‌کند.
دکتر روحانی ادامه داد: به جهادی افتخار می‌کنیم که طبق منطق قرآن مجید باشد و ما هرگز جهادی جز ایستادگی در برابر ظلم و دفاع از عزت اسلام و مسلمین نمی‌شناسیم.
رییس‌ جمهوری با بیان اینکه آیات قرآن کریم درباره جهاد از مبارزه با ظلم شروع شده و به معنای ایستادگی در برابر ظلم، تجاوز، دفاع از کیان و عظمت دین و عزت مسلمانان است، اظهارداشت: از چه زمانی جهاد به معنای کشتن و جنگ مسلمان در برابر مسلمان و با اشاره قدرت‌های بزرگ است؟
دکتر روحانی تصریح کرد: آیا می‌توان خشونت را با خشونت و خون را با خون شست و مگر می‌توان با خونریزی و کشتن بی‌گناهان مدعی پیروی از پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) بود؟سنت و کلام پیامبر(ص) در کنار عشق و راه پیامبر(ص) و آل ایشان است که اینها هیچگاه از یکدیگر جدا نخواهند شد.
رییس‌ جمهوری تأکید کرد: معضل سوم پیش روی مسلمانان، این فاجعه است که دشمنان توانستند گروهی از جماعت‌های مسلمان را جذب اندیشه‌های انحرافی خود کنند و در مسیری قرار دهند، که بنیان‌های فکری باطل در ذهن آنها القاء شود.
دکتر روحانی افزود: چه فاجعه ای بزرگتر از این که برخی مسلمانان به جای کینه از استعمارگران و غارتگران منابع کشورهای اسلامی و همچنین رژیمی که به عنوان بزرگترین خطر منطقه، ۷۰ سال است مسلمانان را به اختلاف، جنگ، نزاع و تجاوز کشانده است، کینه یکدیگر را به دل گرفته‌اند؟
رییس‌ جمهوری با تأکید بر اینکه ما مسلمانان در اصل، کنار هم هستیم و در بسیاری از فروع همانند یکدیگر می‌اندیشیم و عمل می‌کنیم، گفت: مسلمانانی که روزی با وحدت و قدرت، کاخ استبداد و استعمار جهان را به لرزه در می‌آوردند، امروز دچار تفرقه شده و به این ترتیب ، برای دشمنان اسلام ساعات و روزهای خوشی فراهم شده است.کد مطلب: ۱۱۹۹۵۸  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۲۵  |  ساعت: ۱۰ : ۴۸

شناسه خبر : 12539

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =