خانه / اجتماعی / هوای کردستان در وضعیت خطرناک/موج جدید آلودگی وارد استان شد

هوای کردستان در وضعیت خطرناک/موج جدید آلودگی وارد استان شد

سنندج- صبح امروز هوای بسیاری از شهرهای استان کردستان در وضعیت خطرناک قرار گرفت ولی با این وجود اطلاع رسانی دقیقی در این خصوص انجام نشد تا دانش آموزان در این شرایط آلودگی هوا راهی مدارس شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، اوایل صبح امروز غباری از مرکز عراق وارد غرب ایران شد و بیشتر استان های غرب کشور از جمله کردستان و ایلام را در برگرفت.
ساعت ۷ تا ۸ صبح وضعیت هوای کردستان و تعدادی دیگر از استان های غرب کشور به حد خطرناک رسید و در کردستان یک ساعت بعد از آن در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفت ولی آنچه حائز اهمیت است نحوه برخورد مسئولان استان های مختلف کشور با این شرایط بود.
وجود این گرد و غبار در استان ایلام منجر به تعطیلی مدارس شد ولی در استان کردستان متاسفانه حتی اطلاع رسانی دقیقی در این خصوص انجام نگرفت.
رئیس اداره امور آزمایشگاه اداره کل محیط زیست کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ساعت ۷ تا ۸ صبح وضعیت هوا براساس دستگاه های سنجش آلودگی هوای موجود در شهرستان های سقز و سنندج به حد خطرناک رسید و در ساعت ۸ تا ۹ هم در وضعیت بسیار ناسالم قرار گرفت.
ماهان رحیمی عنوان کرد: متاسفانه در سایر شهرستان های استان دستگاه سنجش آلودگی وجود ندارد ولی از آنجا که منشاء این گردوغبار کشور عراق است به طور قطع شهرهای مرزی استان بیشتر تحت تاثیراین شرایط قرار گرفتند.
وی با بیان اینکه قطر ذرات این گردوغبار ۲.۵ میکرون است، بیان کرد: اکثر ریزگردهایی که امسال وارد استان شده قطر آنها ۲.۵ میکرون بوده است.
مدیرکل هواشناسی استان کردستان هم در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه منشاء گرد و غبار امروز کشور عراق است، گفت: این غبار از مرکز عراق وارد غرب ایران شده که به تدریج از میزان غلظت آن در طول روزهای آینده کاسته می شود.
طالب حیدری با اشاره به اینکه گرد و غبار در پاییز زیاد ماندگار نیست و وزش باد منجر به تخلیه آن خواهد شد، بیان کرد: البته از امروز تا روز چهارشنبه وزش باد قابل ملاحظه ای در استان مشاهده نمی شود.
وی عنوان کرد: وجود غبار در پاییز و زمستان ماندگار بسیار کمتری نسبت به بهار وتابستان دارد و امیدواریم طی دو هفته آینده شاهد بارندگی مداوم در استان باشیم.
وی اظهارداشت: وضعیت آب و هوایی امروز استان از لحاظ وجود گرد و غبار زیاد با استان ایلام تفاوتی نداشت.

شناسه خبر : 7269

این خبر رو هم ببینید

الزامات مدیریت و توسعه روستایی/ یحیی دباغی *

قش روستاییان و روستا به عنوان یکی از اجزای تشکیل دهنده توسعه از اهمیت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 17 =