خانه / اجتماعی / هویت چهار زائر مهابادی فوت شده در حادثه رمی جمرات اعلام شد

هویت چهار زائر مهابادی فوت شده در حادثه رمی جمرات اعلام شد

پایگاه خبری- تحلیلی کُرد نور؛ فرماندار مهاباد از تأیید شدن مرگ چهار زائر مهابادی در حادثه رمی جمرات خبر داد و هویت این چهار زائر را اعلام کرد.

به گزارش کُرد نور، «جعفر کتانی» صبح روز شنبه (۴مهرماه) در گفت وگو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: بر اساس آخرین گزارش های رسیده چهار نفر از زائران حج در کاروان شهرستان مهاباد در حادثه رمی جمرات فوت کرده و چهار نفر نیز زخمی شده اند.
وی افزود: افراد فوت کرده در این کاروان سه نفر از اهالی شهرستان مهاباد و یک نفر نیز از اهالی شهرستان پیرانشهر هستند و گفته می شود که دو زائر دیگر نیز فوت کرده اند، که هنوز فوت این دو زائر تأیید نشده است.
کتانی گفت: حسن افسون، عبدالله راد پور و شریف عماد ارشاد از شهرستان مهاباد و ابوبکر یوسفی نیز از شهرستان پیرانشهر زائران فوت شده کاروان مهاباد در حادثه رمی جمرات روز پنج شنبه (۲ مهرماه) هستند که خبر فوت آنها تأیید شده است.
کتانی اضافه کرد: گفته می شود چهار نفر از زائران این کاروان نیز زخمی شده اند که هم اکنون در بیمارستان بستری است.
فرماندار مهاباد گفت: بر اساس آخرین اطلاعات به دست آمده از کاروان مهاباد ۲۲ از زائران این کاروان نیز هنوز مفقود هستند که تلاش برای پیدا کردن آنها همچنان در جریان است.
کاروان سفر حج تمتع مهاباد به شماره ۱۲۰۱۲ متشکل از ۵۲ نفر زائر مرد و ۶۸ نفر زائر زن ۱۳ شهریورماه از طریق فرودگاه ارومیه به این سفر زیارتی اعزام شد.
در همین ارتباط «خالد یوسفی» مدیر کاروان زائران پیرانشهر و سردشت در مراسم حج روز جمعه (۳مهرماه)در گفت وگو با خبرنگار کردپرس اظهار داشت: در جریان حادثه رمی جمرات روز پنج شنبه(۲مهرماه) کاروان شهرستان مهاباد در محل این حادثه قرار گرفت و متاسفانه سه زائر از این شهرستان جان خود را از دست دادند.
یوسفی در ادامه تاکید کرد: در کاروان شهرستانهای سردشت و پیرانشهر که بنده مدیریت می کنم و کاروان اشنویه و بوکان نیز که توسط دوستانم مدیریت می شود تا به امروز هیچ مورد فوتی نداشته ایم.
سازمان حج و زیارت تا صبح روز جمعه( ۳ مهرماه) تعداد کشته‌شدگان ایرانی در حادثه مرگباری که صبح روز پنجشنبه در اثر ازدحام جمعیت در رمی جمرات در منا رخ داد را ۱۳۱ نفر اعلام کرده و در تازه‌ترین فهرست اسامی آنها را اعلام کرد

شناسه خبر : 7299

این خبر رو هم ببینید

روحانیت سنی و شیعه کردستان ترور دانشمند هسته‌ای را محکوم کردند

شورای افتاء و روحانیت، ائمه جمعه و جماعات، مدرسین وطلاب استان کردستان و مرکز بزرگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =