هکر بوکانی هویت آمریکایی سایت داعش را برملا کرد

آژانس خبری- تحلیلی زریان، «سامان خانه بگی» هکر بوکانی ضمن حمله سایبری به یکی از سایتهای گروه تروریستی داعش هویت آمریکایی این سایت را برملا کرد.

«سامان خانه بگی» روز پنج شنبه (6 فروردین) به خبرنگار زریان گفت: مدتی قبل تصمیم گرفتم سایت  akhbardawlatalislam.wordpress.com  که برای گروه تروریستی داعش تبلیغات می کند، را هک کنم و شروع به حمله سایبری به سایت کردم و متوجه شدم که توسط یک تیم بسیار قوی ساپورت می شود بطوری که کدها را در ثانیه تغیر می دادند.
وی در ادامه افزود: بعد از مدتی که از هک سایت ناامید شده بودم، با توجه به نوع پشتیبانی سایت، به کشورهای قدرتمند سایبری مثل چین،روسیه و آمریکا مشکوک شدم و با استفاده از اطلاعاتی که در طول کار بدست آورده بودم شروع به آنالیز سایت برای بدست آوردن هویت سایت کردم،که جزئیات را به دست آوردم.
خانه بگی در ادامه به تشریح این جزئیات پرداخت و گفت: ابتدا آدرس IP ثابت (استاتیک) سایت را به دست آوردم.IP در واقع یک شماره شناسایی است که بوسیله آن موقعیت جغرافیایی کاربر، اطلاعات اتصال به شبکه و… قابل شناسایی و پیگیری است، هر کاربر بروی اینترنت اگر خلافی بکند آی پی آدرس آن ثبت می شود و رد پای آن به جای می ماند و از طریق آی پی استاتیک ، آدرس منزل و مشخصات کامل کاربر نمایان می شود و متخلفان، هکرها و سارقان اینترنتی به این صورت شناسایی و مجازات می شوندحتی اگر این IP متعلق به کشوری مثل آمریکا باشد، میتوان پلاک منزل شخص را هم گیر آورد و میتوان با Google Street View از در منزلشان هم عکس گرفت.
این هکر بوکانی در ادامه افزود: سپس با توجه به IP ثابت (استاتیک) و با استفاده از IP یاب جهانی میتوان فهمید سایت متعلق به کدام کشور است و جزئیات کامل را بدست آورد که نیجه برایم حیرت آور بود.
وی تصریح کرد: به شهادت مستندات علمی  سایت متعلق است به آمریکا ، ایالت کالیفرنیا، شهر سانفرانسیسکو ، کدپستی 94110 با موقعیت دقیق مکانی ! یعنی اینکه آمریکا به داعش تحت عنوان یک شرکت رسمی مجوز تاسیس سایت داده است.

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *