خانه / اجتماعی / هیئت کبدی کردستان باید نمونه کشور باشد  

هیئت کبدی کردستان باید نمونه کشور باشد  

رئیس هیئت کبدی کردستان این استان را قطب کبدی کشور دانست و گفت: هیئت کبدی کردستان باید در زمره هیئت‌های نمونه کشور قرار داشته باشد.
 

 
دارا سیدعباسی پس از انتخاب به عنوان رئیس هیئت کبدی کردستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت من در سمت ریاست هیئت کبدی کردستان از زمان مدیرکل سابق آغاز شده بود.
وی با بیان اینکه این رشته در گذشته روند صعودی مطلوبی را طی کرده بود اظهار کرد: اگر فتح‌الله‌زاده رئیس سابق هیئت، مدیریت مطلوبی انجام نمی‌داد این همه پیشرفت برای این ورزش حاصل نمی‌شد.
رئیس هیئت کبدی کردستان تصریح کرد: به جز مدیریت، غیرت و تعصب ورزشکاران نیز با وجود آسیب‌دیدگی‌هایی که آنها متحمل می‌شدند، موجب افتخارآفرینی‌های این ورزش در سطح استانی و ملی شد.
سیدعباسی با تأکید بر اینکه ورزشکاران کبدی استان در سالنی حقیر در شهر سنندج تمرین می‌کردند افزود: علی‌رغم این موضوع کسب عنوان سوم در مسابقات لیگ دسته اول مردان در سال‌های ۸۶ و ۸۹  و عنوان سوم لیگ برتر کبدی در سال ۹۰ توسط همین ورزشکاران به دست آمد.
وی با یادآوری این موضوع که در سال ۹۱ به دلیل مشکلات مالی کبدی کردستان در لیگ حضور نداشت اظهار کرد: در سال ۹۲ به هر نحوی بود تیم استان را در مسابقات لیگ شرکت دادیم و اگر چه نتایج مطلوبی حاصل نشد اما نفس حضور بسیار با ارزش بود.
رئیس هیئت کبدی کردستان این استان را قطب کبدی کشور دانست و افزود: علاوه بر شهر سنندج، سقز نیز به عنوان یک پایگاه مناسب برای پرداختن به این ورزش محسوب می‌شود.
سیدعباسی سقز را پایه‌گذاری خوب برای پرورش استعدادهای نوجوانان عنوان کرد و گفت: ورزشکاران این شهرستان در سال ۹۰ رتبه نخست منطقه‌ای نوجوانان و در سال ۹۱ رتبه سوم این مسابقات را به دست آوردن که این روند نیز قیچی شد.
وی با تأکید بر اینکه هیئت کبدی کردستان باید در زمره هیئت‌های نمونه کشور قرار داشته باشد تصریح کرد: وجهه علمی ورزشکاران این رشته نیز در حد بالایی است و با استفاده از این ظرفیت می‌توان به آینده این ورزش امیدوار بود.
رئیس هیئت کبدی کردستان با بیان اینکه قرار است هیئت آینده ترکیبی از نیروی جوانی و تکنیک باشد گفت: در این راستا چشم امید به حمایت‌های اداره‌کل ورزش و جوانان کردستان دوخته‌ایم.
سیدعباسی در پایان ابراز امیدواری کرد با اتخاذ تدابیر لازم زمینه رشد و بالندگی ورزش کبدی کردستان بیش از پیش فراهم و افق‌های روشنی پیش روی این ورزش در سطح استان گشوده شود.

شناسه خبر : 9833

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =