هیچ دخالت و نفوذی در چیدمان هیئت فوتبال کردستان ندارم/ منتقدان ثابت کنند، می‌روم

رئیس هیئت فوتبال کردستان گفت: هیچ دخالت و نفوذی در چیدمان هیئت فوتبال کردستان ندارم.
 

  
 
به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، فوتبال به اذعان بسیاری جذابترین و در عین حال پرحاشیه‌ترین ورزش نه تنها در ایران که در کل جهان به شمار می‌رود و به همین دلیل تمام اتفاقات پیرامون این ورزش از سوی رسانه‌ها و مخاطبان پرشمار آن با جدیت و به طور مداوم دنبال می‌شود.
این موضوع در استان کردستان نیز عینیت دارد و طی روزهای آینده قرار است مجمع انتخاباتی هیئت فوتبال کردستان برگزار تا رئیس جدید برای مدت 4 سال دیگر انتخاب شود.
در همین ارتباط با رئیس دوره گذشته هیئت و سرپرست کنونی که بار دیگر برای انتخابات نامزد شده است به گفت‌وگو نشستیم تا برخی سؤالات حاشیه‌ای که این روزها در محافل فوتبالی مطرح می‌شود را با وی در میان بگذاریم.
بهنام نظری در این مصاحبه از عملکرد خود دفاع و کسانی که وی را مدیری غیرمتخصص در این ورزش می‌دانند متهم به غیرفوتبالی بودن می‌کند و تأکید دارد با اسناد و مدارک تخصص و سابقه خود در این رشته را اثبات خواهد کرد.
وی ادعاها در خصوص جهت‌دار بودن مجمع انتخاباتی پیش‌رو و کم‌توجهی به مصدومان در این ورزش را نیز رد می‌کند و می‌گوید: کار هیئت مصدوم‌داری نیست اما تا جائی که توانسته‌ایم به آسیب‌دیدگان در مستطیل سبز کمک کرده‌ایم.
نظری همچنین از حضور رئیس فدراسیون فوتبال در انتخابات هیئت کردستان خبر می‌دهد و می‌گوید: فوتبال ما از نظر زیرساخت و امکانات هنوز در آن حدی که بتواند در لیگ دسته برتر حضور داشته باشد، پیشرفت نداشته است.
گفت‌و‌گوی فارس با بهنام نظری در زیر می‌آید:
فارس: انتخابات هیئت فوتبال کردستان دقیقا در چه تاریخی و با چه تعداد نامزد برگزار می‌شود؟
این انتخابات پیش از این قرار بود امروز (26 فروردین‌ماه) برگزار شود، اما این زمان لغو و به روز پنج‌شنبه 28 همین ماه با حضور 8 نامزد موکول شد.
فارس: عملکرد 4 ساله گذشته خود در هیئت را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
اگر با هیئت‌های پیشین مقایسه کنیم قابل قبول بوده است که این مسئله را آمار و مستندات نشان می‌دهد و در این زمینه می‌توانم برخی شاخص‌ها را برای اثبات این ادعا بیان کنم.
زمانی که من ریاست این هئیت را در اختیار گرفتم هیچ تیم فوتبالی از شهر سنندج به عنوان مرکز کردستان در لیگ استانی حضور نداشت؛ در حالی که اکنون 2 تیم باشگاهی داریم و تیم جوانان سنندج نیز در مسابقات لیگ کشوری فعال است.
یکی از اولویت‌های اصلی ما در 4 سالی که گذشت تشکیل هیئت فوتبال شهرستان سنندج به عنوان هیئت مرکز کردستان پس از 18 سال بود، چراکه قبلا هیئت این استان تصمیماتی را می‌گرفت و فعالیت هیئت شهرستان سنندج به علت مشغله‌های فراوان زیر سایه هیئت استانی قرار می‌گرفت.
یکی دیگر از اقدامات مهمی که طی دوران مسئولیت من انجام شد و قابل ذکر است، فعال‌سازی شهرداری‌ها در رشته فوتبال است که در این خصوص شهرداری‌ها به سرمایه‌گذاری در فوتبال در شهرستان‌هایی چون مریوان، سنندج، قروه، دیواندره، کامیاران، سقز و بیجار ترغیب شدند و اکنون در حال فعالیت هستند.
فارس: برخی اعتراضات از سوی اعضای خانواده فوتبال نسبت به عملکرد هیئت فوتبال کردستان در 4 سال گذشته به ما منعکس می‌شود؛ مثل اینکه فرد متخصص در رأس هیئت قرار ندارد…
قابل توجه کسانی که این ادعا را مطرح می‌کنند باید بگویم من در همه رده‌های سنی فوتبال عضو تیم منتخب استان کردستان بوده‌ام، از جمله اینکه کاپیتان تیم منتخب کردستان در رقابت‌های کشوری بوده‌ام و سابقه سال‌ها حضور در مسابقات رده‌های سنی نوجوانان و جوانان و را در کارنامه دارم.
جزو معدود فوتبالیست‌هایی هستم که رتبه کشوری در قالب تیم فوتبال برای استان کسب کرده‌ام و معتقدم هر کس که بگوید من متخصص این ورزش نیستم اصلاً فوتبالی نیست.
فارس: ادعایی هم مطرح می‌شود که هیئت فوتبال نسبت به مصدومان و آسیب‌دیدگان کم‌توجه بوده است…
وظیفه هیئت فوتبال مصدوم‌داری نیست، بازیکنی که با یک باشگاه ورزشی قرارداد دارد، دارای بیمه ورزشی است و قرار نیست من به عنوان رئیس هیئت کار درمانی انجام دهم!
در هیچ کجا از وظایف 30‌گانه هیئت فوتبال، الزامی برای اینکه ما به آنها کمک کنیم وجود ندارد؛ اگرچه قبول دارم اساساً در کشور ما برخی بیمه‌ها تعهداتی را که دارند به درستی انجام نمی‌دهند.
با این همه می‌توانم ثابت کنم که به اندازه توان هیئت به ورزشکاران چه آسیب‌دیده و چه سالم در همه رده‌ها کمک کرده‌ایم که از جمله این توجهات ما اخذ بلیط رفت و برگشت هواپیما برای بازیکن کردستانی تیم ملی بانوان است که اصولاً در حیطه وظایف ما نیست.
باز هم تأکید می‌کنم خطاب به کسانی که می‌گویند رئیس هیئت فوتبال فرد متخصصی نیست باید به عرض برسانیم که تمام مدارک لازم برای نفی ادعای آنها و اثبات حقانیت صحبت‌های من وجود دارد.
فارس: برخی منتقدان می‌گویند مجامع هیئت‌های ورزشی جهت‌دار چیده می‌شوند و این شائبه را در خصوص مجمع انتخابات پیش‌روی هیئت فوتبال کردستان نیز مطرح می‌کنند، چه پاسخی برای آنها دارید؟
اصلاً اساسنامه و آئین‌نامه فدراسیون فوتبال اجازه دخل و تصرف در این چیدمان را نمی‌دهد، چراکه اعضای مجمع هیئت فوتبال کردستان مشخص هستند.
رئیس فدراسیون، مدیرکل ورزش و جوانان استان، سرپرست هیئت فوتبال، 10 رئیس هیئت شهرستانی این ورزش، گلزن رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال استان، نماینده داوران استان کردستان که در بالاترین سطح لیگ‌های کشوری قضاوت می‌کنند در رده مردان و زنان، مدیرعامل تیم قهرمان دسته اول استان کردستان، رئیس هیئت عشایری و ورزش روستایی و نماینده سازمان آموزش و پرورش بخشی از این اعضا هستند.
اکنون منتقدان به من پاسخ دهند که در خصوص کدامیک از این اعضا من می‌توانم دخالت و نفوذ داشته باشم، اگر منظور آنها رؤسای هیئت‌های شهرستانی است که باید بگویم آنها پیش از من منصوب شده‌اند و تغییر هم نیافته‌اند.
همین جا هم اعلام می‌کنم اگر حتی یک نفر با نظر و دخالت من در مجمع حاضر شده باشد حاضرم از نامزدی ریاست هیئت فوتبال انصراف دهم.
فارس: در سفر رئیس فدراسیون فوتبال از وی درخواست امتیاز تیم در لیگ دسته اول و یا لیگ برتر خواهید داشت؟
کفاشیان در سفر قبلی خود به استان کردستان قول این مسئله را داده بود، اما حقیقت این است که در حال حاضر امکان حضور در لیگ برتر برای استان ما وجود ندارد. شما نگاه کنید، پاس همدان در لیگ برتر حضور داشت، اما به دلیل نبود زیرساخت‌های لازم سقوط کرد.
3 تیم فوتبال ما در رده‌های سنی جوانان و امیدها در لیگ‌های کشوری حضور دارند که باید آنها را تقویت کرد. معتقدم باید نماینده استان کردستان به صورت تدریجی و پله پله مسیر ترقی را طی کند و در گام نخست باید ساختار و امکانات را فراهم کرد.
فارس: چه درخواست‌هایی از رئیس فدراسیون فوتبال دارید؟
اول اینکه بحث آسیاویژن و فوتبال پایه را به صورت پایلوت برای منطقه غرب کشور در کردستان دنبال کنیم تا از این طریق استان‌های همجوار را نیز زیرپوشش قرار دهیم.
بحث دیگر اعتبارات است که باید اشاره کنم از روزی که وارد هیئت شده‌ام حتی یک ریال نه از فدراسیون فوتبال و نه از اداره‌کل ورزش و جوانان استان کردستان برای هیئت دریافت نکرده‌ام.
از طریق روابط شخصی که با برخی اسپانسرها برقرار کردیم 100 میلیون تومان بودجه برای هیئت فوتبال استان کردستان جذب کردیم و این اتفاقی بود که در هیئت‌های گذشته هیچگاه رخ نداده بود.
——————————
مصاحبه از: کیوان قاسمی
————
 

این خبر رو هم ببینید

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان

تفاهم نامه همکاری شهرداری سنندج و مجمع جوانان کردستان در راستای توسعه شهری و ایده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *