واریز یارانه خرداد ۷۶میلیون ایرانی/ امکان استخدام ۳۷ هزار نفر

سخنگوی دولت از واریز یارانه های نقدی به حساب خانوارها خبر داد و گفت: با اختصاص ۵۵۰ میلیارد تومان بودجه امکان استخدام ۳۷ هزار جوان در دستگاه های دولتی فراهم شد.
به گزارش مهر محمد باقر نوبخت در نشست خبری خود در سالن اجتماعات ساختمان کوثر برگزار شد گفت: روز گذشته ۷۲۹۶ میلیارد تومان از اعتبارات تملیک دارایی های سرمایه ای از سوی سازمان مدیریت به خزانه برای پرداخت ابلاغ شد و امیدواریم بعد از پرداخت حقوق ماه خرداد پرداخت های طرح های عمرانی پرداخت شود که در پی آن مطالبات پیمانکاران نیز داده خواهد شد.

وی همچنین از پرداخت دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از اعتبار طرح های عمرانی استان ها خبر داد و گفت: تقریبا حدود ۵۰ درصد از اعتبارات طرح های استانی به ۳۱ استان کشور تخصیص یافت.
سخنگوی دولت همچین از استمرار و اجرای سیاست از خروج دولت خبر داد و گفت: سرمایه گذاری دولت را در طرح های تملیک دارایی افزایش می دهیم و برای صرفه جویی در اعتبارات جاری یک دستور العمل ۱۲ ماده ای برای دستگاه ها ابلاغ شد.
نوبخت همچنین از پرداخت یارانه نقدی خرداد ماه خبر داد و گفت: امروز بالغ بر سه هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان به حساب ۷۶ میلیون و ۵۷ هزار و ۴۳۰ نفر یارانه نقدی واریز خواهد شد که از امشب ساعت ۲۴ می توانند آن را دریافت کنند.
وی همچنین درخصوص جاسوسی رژیم صهیونیستی از مذاکرات هسته ای گفت: بحث تغییر محل مذاکرات به علت جاسوسی رژیم صهیونیستی مطرح نیست اما تیم هسته ای اقدامات تامینی و حفاظتی بیشتر را مدنظر خواهد داشت.
سخنگوی دولت همچنین از اختصاص ۵۵۰ میلیارد تومان بودجه برای اشتغال جوانان خبر داد و گفت: با تخصیص این اعتبار امکان استخدام ۳۷ هزار جوان در دستگاه های دولتی فراهم شده است.
وی همچنین از پرداخت یارانه غیرنقدی به صورت سبد غذایی در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: این سبد غذایی از شنبه آماده دریافت است و سازمان هدفمندی یارانه ها اعتبار آن را به حساب وزارت تعاون واریز کرده است.
    اجرای اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریم یا غیر تحریم برای کشور لازم است
نوبخت همچنین با اشاره به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، گفت: بعد از ابلاغ این سیاست از سوی مقام معظم رهبری نسبت به تهیه و تنظیم برنامه، بازبینی، تصویب در شورای اقتصاد و ابلاغ آن به دستگاه‌ها اقدام کردیم که یک سال از این موضوع می گذرد، لذا اکنون باید دستگاه‌ها عملکرد خود را در خصوص اقتصاد مقاومتی ارائه دهند تا جامعه در جریان عملکرد آنان قرار گیرد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه اجرای اقتصاد مقاومتی در شرایط تحریم و یا غیر تحریم را برای کشور لازم می دانیم، گفت: از همین رو دولت از این سیاست‌ها استقبال کرد.
وی با اشاره به گزارش عملکرد وزارت نفت در یک سال گذشته در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی، گفت: سیاست سیزدهم از سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مرتبط با مقابله با آسیب پذیری قیمت نفت و گاز است که مقرر شد تولیدمان را در این حوزه افزایش دهیم.
نوبخت افزود: تولید میعانات گازی معادل ۴۶۶ هزار بشکه در روز افزایش یافت که این میزان نسبت به سال ۹۲، ۱۱.۵ درصد افزایش یافته است. همچنین صادرات گاز طبیعی معادل ۲۶.۶ میلیون متر مکعب در روز افزایش یافت.
سخنگوی دولت ادامه داد: عملکرد فرآورده های نفتی در سال ۹۳ در خصوص گاز مایع از ۱۰.۳۴ میلیون لیتر در روز به ۱۰.۹۲ میلیون لیتر در روز افزایش یافت. همچنین بنزین پایه به ۶۰.۴۳ میلیون لیتر در روز افزایش یافت.
وی در خصوص دیگر آمارهای افزایش تولید در حوزه نفت، تصریح کرد: نفت سفید از ۱۲.۱۴ میلیون لیتر در روز در سال ۹۲ به ۱۲.۸۲ میلیون لیتر در روز در سال ۹۳ افزایش یافت. نفت کوره نیز از ۱۷.۱۴ میلیون لیتر در روز در سال ۹۲ به ۲۶.۳۴ میلیون لیتر در روز در سال ۹۳ افزایش یافت.
نوبخت همچنین در خصوص عملکرد وزارت نفت در راستای اجرای سیاست ۱۴ اقتصاد مقاومتی که افزایش ذخایر نفتی و گازی را به منظور اثرگذاری در بازار جهانی مورد توجه قرار داده است، گفت: درصد پیشرفت فیزیکی میدان های نقتی یادآوران فاز یک از ۸۸.۸ درصد به ۹۵.۷۴ درصد، یاران جنوبی از ۱۰.۷ به ۲۶.۱ درصد و یاران شمالی از ۱۰.۳ به ۳۹.۳ درصد در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ افزایش داشته اند.
    دولت از هیچ اقدامی برای رفع تحریم‌ها کوتاه نخواهد آمد
نوبخت همچنین در ادامه این نشست خبری در واکنش به سوالهای متعدد خبرنگاران در مورد تحریم‌ها و اینکه آیا دولت به غیر از تحریم‌ها، برنامه دیگری برای اداره کشور دارد، گفت: ما این تحریم ها را ظالمانه، غیرانسانی و حتی مغایر با قوانین عرف بین الملل می دانیم و قطعا این تحریم ها با همت مردان دیپلماسی کشور، یک روزی لغو خواهد شد و دولت از هیچ فعالیتی برای رفع این تحریم ها کوتاهی نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه ما باید یک موضعی نسبت به تحریم ها داشته باشیم، گفت: ما باید بدانیم که این تحریم ها ظلم است و سکوت در برابر آن یک ظلم مضاعف تر خواهد بود، چرا که همه باید بدانند کشورهایی که صحبت از حقوق بشر می کنند، خودشان ناقض این قوانین هستند
سخنگوی دولت ادامه داد: از بلوکه شدن اموال و منابع‌مان که نمی گذارند از آن استفاده کنیم و ممانعت از سرمایه گذاری در کشور، فشار این تحریم ها را بر مردم کشور بیشتر کرده است. سرمایه گذاران خارجی که نه اجازه دارند و نه رغبت و سرمایه گذاران داخلی هم با احتیاط وارد می شوند، لذا این تحریم ها از این جهت به مردم ما ظلم است.
نوبخت افزود: غربی ها با آگاهی و اطلاع از اینکه این اقدامات اقتصادی چه فشاری به مردم وارد خواهد کرد، این تحریم را به ملت ما تحمیل کردند. ما اگر این واقعیت ها را بگوییم در واقع داریم اعمال ظالمانه آنان را افشا می کنیم و رئیس جمهور نیز بر این نکته اشاره دارد که فشارهای ناشی از تحریم ها یک واقعیت است که بر اقتصاد کشور و مردم فشار وارد می آورد. مثلا ما برای خرید کالاها قدرت انتخاب بین فروشندگان کالاها را نداریم و کالاها گران‌تر به دست مردم می‌رسد؛ لذا رئیس جمهور یک تبیین واقع بینانه از تحریم ها دارند.
سخنگوی دولت همچنین با اشاره به صحبت های رئیس جمهور در مورد تحریم ها در خراسان شمالی، گفت: و اما در مورد صحبت های رئیس جمهور در جمع مردم پرعاطفه خراسان شمالی که حتما رسانه ها از آن استقبال بی نظیر خبررسانی کرده اند، توضیحاتی می‌دهم.
    منتقدان جواب خود را کف خیابان از مردم بگیرند
بنا بر این گزارش، خبرنگار مهر که در ابتدای این نشست خبری از نوبخت در مورد میزان وعده‌های عملی شده در سال‌های ۹۲ و ۹۳ پرسید و گفت که اخیرا یکی از هفته نامه‌های وابسته به حزب کارگزاران نظرسنجی را مطرح کرده که در این نظرسنجی محبوبیت دولت در نزد مردم به زیر ۵۰ درصد تقلیل یافته است، سخنگوی دولت در این قسمت از صحبت های خود در واکنش به این موضوع، گفت: اجازه دهید این استقبال پرشور مردم خراسان شمالی را به نظرسنجی آن هفته نامه که من نمی شناسم چه کسانی هستند، بگویم جواب خود را بیایند کف خیابان از مردم بشنوند، ضمن اینکه آمارهای ما هم همچنان موید همان عواطف و محبت مردم و تقویت اعتمادی است که در ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ نسبت به این دولت و شخص رئیس جمهور نشان دادند و این همچنان وجود دارد و نشان می دهد که مردم به دقت فشارهای ناشی از تحریم ها را از هم تفکیک می کنند.

این خبر رو هم ببینید

استاندار آذربایجان‌غربی: تعدد دستگاه‌های تصمیم گیر در مرزها مانعی برای توسعه است

استاندار آذربایجان‌غربی با تاکید بر ضرورت توسعه پایانه‌های مرزی و مدیرت واحد در مرزهای استان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *