واشنگتن به حمایت از نیروهای سوریه دموکرات ادامه می دهد

سرویس جهان- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به درخواست ترکیه پیرامون کنار گذاشته شدن کردهای سوریه در جنگ با داعش گفت: ما به حمایت از این نیروها( که کردها در آن اکثریت دارند)ادامه می دهیم.

به گزارش کردپرس به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه این کشور شب گذشته در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران و در پاسخ به درخواست وزیر خارجه ترکیه مبنی بر این که آمریکا با کردهای سوریه اقدام به عملیات نظامی علیه داعش نکند و به جای آن به صورت مشترک با ترکیه به جنگ داعش بروند، گفت: همان طور که قبلا گفته ام نباید فقط یک انتخاب برای نبرد با داعش وجود داشته باشد. این امر مستلزم همکاری بین المللی است و همه این را می پسندند.
وی در پاسخ به درخواست ترکیه برای جایگزین کردن نیروهای ویژه ارتش ترکیه با نیروهای یگان های مدافع خلق یا ypg در داخل نیروهای سوریه دموکرات گفت: ما به حمایت خود از نیروهای سوریه دموکرات ادامه می دهیم. فقط کردها در آن حضور ندارند.از آنجایی که این نیرو در میدان نبرد با داعش تاثیرگذار بوده حمایت از آنها ادامه خواهد داشت و تغییری در آن ایجاد نخواهد شد.کد مطلب: 107195  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۳/۱۲  |  ساعت: ۸ : ۴۹لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

دلنوشته عبدالسلام كريمي در پي شهادت رئيس‌جمهوري اسلامي ايران و هيأت همراه

سقوط بالگرد حامل آيت‌الله رئيسي؛ خادم محبوب مردم ايران، دكتر امير عبدالهيان؛ ديپلمات نجيب، آیت‌الله …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *