خانه / سیاسی / والی تکفیری در تکریت پس از دستگیری: سنی و شیعه هر دو کافرند

والی تکفیری در تکریت پس از دستگیری: سنی و شیعه هر دو کافرند

والی تکفیری «مکیشیفه» در تکریت عراق پس از دستگیری از سوی نیروهای امنیتی به خبرنگار شبکه «العراقیه» گفت: سنی و شیعه هر دو کافرند مگر اینکه توبه کنند و با «البغدادی» بیعت کنند.
 

 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «وردنا»، والی منطقه «مکیشیفه» در تکریت و از سرکرده‌های گروه تروریستی و تکفیری داعش در این شهر مدعی شد: ما می‌خواهیم یک دولت خلافتی به پایتختی بغداد تشکیل دهیم و تمام معابد و مراکز شرک و بت‌پرستی را از بین خواهیم برد.
خبرنگار شبکه العراقیه که همراه نیروهای امنیتی عراق بود، سخن این تکفیری را قطع کرد و گفت: این اماکنی که از آنها می‌گویی، مکان‌هایی هستند که صدای اذان از آنها شنیده و در آنها نماز خوانده می‌شود. اما والی داعش در مکیشیفه گفت که اولین جایی را که تروریست‌ها خراب خواهند کرد، مرقد امام موسی کاظم (ع) است و پس از آن مرقد امام «ابوحنیفه النعمان».
وی ابوحنیفه را امام بدعت در اسلام دانست و گفت: هر عراقی که شیوه شیخ «محمد عبدالوهاب» را در پیش نگیرد کافر است. شیعه و سنی هر دو کافرند مگر اینکه توبه کنند و با «ابوعمر البغدادی» بیعت کنند. در غیر این صورت سازمان ما همه عراقی‌ها از جمله سنی‌ها، شیعه‌ها، مسیحی‌ها، ایزدی‌ها، مندائی‌ها، لائیک‌ها، ملی‌گراها و حتی بعثی‌ها را خواهد کشت.

شناسه خبر : 18923

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 1 =