خانه / علمی / واژگونی مرگبار قایق مهاجران در یونان

واژگونی مرگبار قایق مهاجران در یونان

فرارو- مقامات گارد ساحلی یونان اعلام کردند بر اثر واژگون شدن دو قایق حامل مهاجران در دریای اژه دست کم ۲۲ نفر از جمله چهار کودک کشته شدند. گارد ساحلی اعلام کرد .

گارد ساحلی اعلام کرد بعد از انتقال قایق ده متری به ساحل، اجساد ۱۸ نفر روی این قایق پیدا شد. اجساد چهار نفر دیگر نیز از داخل آب دریا پیدا شد. حدود ۶۵ مهاجر که قصد داشتند با استفاده از قایق خود را از ترکیه به یونان برسانند نزدیک جزیره ساموس یونان دچار حادثه شدند.
 
نیروهای گارد ساحلی توانستند ۳۶ نفر را از داخل آب زنده نجات دهند که در میان آنها سه زن و یک کودک دیده می شود. عملیات جستجو برای پیدا کردن حدود شش مهاجری که ناپدید شده اند با استفاده از دو فروند بالگرد ادامه دارد.
 
گارد ساحلی اعلام کرد چهار کودک، ۱۲ زن و شش مرد در میان قربانیان قرار دارند. مقامات یونان به ملیت این افراد اشاره ای نکردند.
 
یونان به دروازه ای برای ورود به اتحادیه اروپا برای آندسته از مهاجران اهل کشورهای آفریقا و خاورمیانه تبدیل شده است که از جنگ و فقر در کشورهای خود گریزانند.
 
به گزارش خبرگزاری فرانسه از آتن، عفو بین الملل اخیرا در گزارشی اعلام کرد در بین ماه اوت سال ۲۰۱۲ میلادی و ماه مارس سال ۲۰۱۴ میلادی حدود ۱۸۸ نفر مهاجر در دریای اژه غرق شدند.

شناسه خبر : 20681

این خبر رو هم ببینید

سنندج قرمز کرونایی شد/۶ شهر کردستان در وضعیت قرمز قرار دارد

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی عنوان شده توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 5 =