خانه / جریانات تکفیری / واکنش ائمه جمعه کردستان در مقابل اقدام اخیر آل سعود

واکنش ائمه جمعه کردستان در مقابل اقدام اخیر آل سعود

محکوم کردن اقدامات جنایت‌کارانه عربستان سعودی توسط ائمه جمعه استان کردستان


خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان قروه، ماموستا جهانبخش رحیمی

ماموستا رحیمی کشتن ۳۷ تن از شهروندان عربستانی را عملی  قبیح و بدور از عدل نام بردند و بیان داشتند که آن افراد در عین بی گناهی توسط حکومت سلفی عربستان اعدام گشته اند که قطعا خداوند متعال حق مظلومان را از حکام ظالم می ستاند.
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان سروآباد، ماموستا سید عبدالقادر حسینی
اقدام ظالمانه حکومت دیکتاتور عربستان در اعدام  نمودن ۳۷ نفر از فعالین فرهنگی این کشور و سکوت مجامع به اصطلاح حقوق بشر، در قبال این جنایت حکومت عربستان در اعدام نمودن این تعداد را بشدت محکوم می نماییم.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان سقز، ماموستا ملا انور آدمی
اعدام ۳۷ نفر از شهروندان بی‌گناه عربستانی، توسط آل سعود بر خلاف دستورات دین مبین اسلام و محکوم  است.
ما از مجامع بین‌المللی خواستاریم از کنار این جنایات آل سعود ساکت نباشند و آن را محکوم کنند، چون بعضی از افراد اعدام‌شده نوجوان و دور از هرگونه مسائل سیاسی و غیره بوده‌اند.
امروز عربستان اعمال ضدانسانی زیادی را انجام می‌دهد و هیچ یک از کشورهای غربی این اقدامات عربستان را محکوم نمی‌کنند و این نشان از همراهی آنان با اعمال ضدبشری عربستان است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان دهگلان، ماموستا سید عارف عنایتی
قتل عام مردم بیگناه توسط رژیم سعودی که مهد اسلام است  که بخاطر عقیده ای متفاوت با حاکمیت، به آسانی حکم قلع و قمع و اعدام صادر می شود محکوم است. آیا این رویه در حکومت پیامبر اجرا می شد؟ چرا که در زمان پیامبر (ص) قبایل یهودی مثل بنی نظیر و بنی قریضه در امنیت کامل تحت حکومت اسلامی یبامبر زندگی می کردند و هرگز به خاطر عقیده و تفکرشان محکوم نشدند و پیامبر هرگز به خاطر مسائل عقیدتی با آنان جنگ نکردند؛ این رفتار هم در زمان خلفای راشیدین ادامه داشت که هیچکس به خاطر عقیده اش محکوم نبود و سکوت مجامع جهانی در مقابل این جنایات نشان داد که موضوع حقوق بشر امری تشریفاتی و گاهی برای تحت فشار قرار دادن دیگر کشورها از سوی قدرت ها و سازمان های بین المللی مورد سوء استفاده قرار می گیرد و مدعیان حقوق بشر در این مورد سکوت کرده اند؛ چرا که این موضوع به ضررشان است و هر کجا به نفع آنان باشد مدعی حقوق بشر هستند  و این کار مصداق نقاق می باشد و این جنایت از دیدگاه انسانیت و اسلام محکوم است و ما نیز این اقدام را محکوم می کنیم و امیدواریم که در همه حکومت های اسلامی حکومتی بر مبنای حکومت پیامبر حاکمیت پیدا کند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان سنندج، ماموستا , سیداحسن حسینی
اعدام ۳۷ نفر شهروند عربستانی اهل مدینه و فعالان مدنی به دست ظالمان آل سعود اعم از اهل تسنن و تشیع و اعدام این عزیز را از سوی خودم و مردم کردستان و این اقدام ناشایست  را شدیداً  محکوم می کنیم و سکوت مجمع جهانی را در این باره محکوم و متذکر می شویم.
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان بیجار، ماموستا لقمان محمدیان
حکومت ظالم عربستان پادشاهی است و اسلامی نیست و اعدام ۳۷ نفر از مردم عربستان که اکثرا عالمان و مدافعان مدنی و اسلامی بودند، توسط آل سعود، محکوم است و همچنین از سکوت جوامع بین المللی حقوق بشر در این زمینه قابل تامل است.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان کامیاران، ماموستا ملا توفیق قربانی
چندی پیش رزیم آل سعود تعداد ۳۷نفر از فعالان حقوق بشری را به بهانه های واهی اعدام نموده است که این عمل خلاف قوانین بین المللی وحقوق بشری درجهان است . جای تعجب است که مجامع به اصطلاح حقوق بشری در قبال این جنایت ضد انسانی سکوت را اختیار کرده اند .لذا ما این جنایت نابخردانه را به شدت محکوم وآن را عمل ضد انسانی می دانیم و از مجامع حقوق بشری درخواست داریم که در قبال این جنایت سکوت نکنند و با این جنایت مقابله کنند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان دیواندره، ماموستا مرادی
اقدام ظالمانه حکومت عربستان را که ۳۷ نفر از فعالان سیاسی فرهنگی و نخبه آن کشور را اعدام نمود و سکوت معنا دار مجامع به اصطلاح مدافع حقوق بشر و اما در واقع مخالف حقوق بشر را به شدت محکوم می نمایم .
خطیب نماز جمعه اهل سنت شهرستان مریوان، ماموستا شیرزادی
با توجه محکومیت اعدام دست جمعی در عربستان سعودی توسط مجامع و آزدی خواهان، ما نیز هم صدا با دیگر مسلمانان اعدام و کشت و کشتار مسلمانان و فعالان حقوق بشر توسط حکامان سعودی را محکوم می نمائیم.
همچنین سکوت مجامع بین المللی و حقوق بشر را در برابر این جنایت تقبیح می نمائیم. اگر یک مسیحی، یهودی و یا ملحد دچار مشکل و یا کشت و کشتاری در میانشان رخ دهد، تمام مجامع حقوق بشر و بین المللی صدایشان بلند می شود و هزاران غوغا به پا می کنند؛ اما در مقابل کشتار مسلمانان سکوت می کنند و آنان که در برابر حق ساکت است شیطان لال هستند. ما هر دو هم عمل حکمانان سعودی و هم سکوت مجامع بین المللی را محکوم می نمائیم.

شناسه خبر : 22910

این خبر رو هم ببینید

گره های کور انتخابات شورای شهر

عدم آشنایی نامزدهای انتخاباتی شوراهای شهر با قوانین و مسئله اعمال سلیقه های بی حد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 2 =