واکنش علمای اهل‌سنت به ترور شهید فخری‌زاده/ عاملان این جنایت به اشد مجازات برسند /ذره‌ای از پاسداری نظام کوتاه نخواهیم آمد

علمای اهل‌سنت کردستان ضمن محکوم‌کردن اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی در ترور شهید فخری‌زاده، اعلام کردند که قطعاً ذره‌ای از اراده خود در پاسداری از نظام و رهبری کوتاه نخواهیم آمد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج، در ادامه واکنش‌ها به ترور ناجوانمردانه دانشمند صنعت هسته‌ای کشورمان، علمای اهل‌سنت کردستان در گفت‌وگو با خبرنگاران این رسانه ضمن محکوم‌کردن اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی، اعلام کردند که قطعاً ذره‌ای از اراده خود در پاسداری از نظام و رهبری کوتاه نخواهیم آمد.

ملت ایران چشم‌انتظار مجازات عاملان و آمران ترور شهید فخری‌زاده هستند

ماموستا فایق رستمی، نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه سنندج در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن تسلیت شهادت دانشمند هسته‌ای ایران به محضر مقام معظم رهبری و تمام ملت ایران و مردم استان کردستان، اظهار داشت: از جانب خود و مردم استان کردستان ترور دانشمند عرصه علم و دانش که خدمات زیادی به ملت ایران در قله‌های صنعت و علم داشته است، محکوم می‌کنیم.

وی افزود: روز گذشته دستان ناپاک در آستینی خبیث موجب شهادت یکی از بزرگ‌ترین شخصیت‌های ایران که موجب توسعه و پیشرفت علم و دانش و معلومات هسته‌ای بود، شدند که این حرکت ننگین از سوی جامعه بشریت و شریعت اسلام محکوم است.

نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه ترور ناجوانمردانه دانشمند صنعت هسته‌ای کشورمان، توسط مزدوران و جنایتکارانی اتفاق افتاد که بویی از انسانیت نبرده بودند؛ همه ملت ایران انتظار داشته عاملان  و آمران این اقدام ننگین را به اشد مجازات برسانند.

ماموستا رستمی بیان کرد: این جنایت و توطئه‌ها نه تنها هیچ‌گاه اراده و انگیزه دانشمندان ما را از بین نخواهد برد، بلکه همت آنها را در مسیر توسعه، پیشرفت و اقتدار برای سربلندی ملت ایران بیشتر خواهد کرد.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه وحدت و یکدلی شیعه و سنی در کشور ایران به کوری چشم دشمنان روز به روز بیشتر می‌شود، عنوان کرد: دشمن چشمش به قدرت و پیشرفت ایران بوده و ما نیز مکر و حیله آنان را به خوبی شناسایی کرده‌ایم و ذره‌ای از اراده خود در پاسداری از نظام و رهبری کوتاه نخواهیم آمد.

ماموستا رستمی با ذکر اینکه تمام وجدان‌های بشریت ترور و چنین اقداماتی را محکوم می‌کند، تاکید کرد: امیدوارم خون این دانشمند کشورمان هیچ‌گاه گم نشود و از ظالمان و ستمگران حق آنها گرفته شود.

دشمنان جمهوری اسلامی با ترور و توطئه‌های شومشان به جایی نمی‌رسند

ماموستا محمدامین راستی، امام جمعه موقت سنندج نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، در واکنش‌ به ترور ناجوانمردانه دانشمند صنعت هسته‌ای کشورمان اظهار داشت: همه ما علمای اهل‌سنت و مردم استان کردستان به شدت این جنایت را محکوم می‌کنیم.

وی گفت: دشمنان جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی بدانند با این توطئه‌ها نه تنها نمی‌توانند به جایی برسند بلکه با دست خود قبر خودشان را کنده خواهند کرد.

امام جمعه موقت سنندج افزود: ملت مسلمان ایران با اتحاد و همبستگی خود قطعاً در برابر دشمنان اسلام خواهند ایستاد و اجازه نخواهند داد  که دشمنان خارجی در تصمیمات و برنامه‌های ایران کوچک‌ترین دخالتی داشته باشند.

ماموستا راستی تصریح کرد: تروریست‌های داخل کشور میکروب و غده‌های سرطانی جامعه ایران هستند که باید به مجازات خود برسند و در مقابل دشمنان خارجی نیز نباید سکوت کرد و باید نیروهای  مسلح و ملت ایران جواب اقدامات و توطئه‌های شوم تروریست‌ها را محکم و قاطعانه بدهند.

استکبار جهانی بار دیگر چهره خبیث خود را نشان داد

ماموستا مصطفی شیرزادی، امام جمعه مریوان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم ضمن محکومیت ترور شهید فخری‌زاده اظهار داشت: به شهادت رساندن جوانان دانشمند کشور، چهره خبیث دشمنان اسلام را بیشتر از هر وقتی نمایان‌تر کرده، اما این حرکت زمینه‌ساز تقویت وحدت و استقامت تمامی مسلمانان در جهان خواهد شد.

وی با بیان اینکه یقیناً انتقام خون پاک شهیدانمان را از آمریکای جنایتکار و کسانی که در این ماجرا شریک بودند، خواهیم گرفت؛ گفت: صهیونیست جنایتکار، آمریکا و دشمنان اسلام و ایران باید بدانند که ملت عزتمند و با شرف ایران هیچ‌گاه نمی‌گذارند خون شهدای آنان پایمال شود و تا پای جان خود در ادامه راه آنان می‌ایستند.

امام جمعه مریوان با بیان اینکه دیگر آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها در هیچ جای دنیا امنیت ندارند، بیان کرد: با به شهادت رسیدن دانشمندان و سرداران کشورمان، دشمن دیگر هیچ جایی را برای خود امن ندانند چراکه ما انتقام سختی از آنان خواهیم گرفت.

وی با بیان اینکه یقیناً به شهادت رساندن افتخارآفرینان و دانشمندان این مرز و بوم حس غرور و افتخار را در میان ایرانیان زنده می‌کند، افزود: انتقام سخت به وقت خود گرفته می‌شود.

ماموستا شیرزادی تاکید کرد: رژیم خبیث آمریکا بداند که ملت بزرگ ایران برای حفظ عزت و سربلندی خود و دفاع از آب و خاک و نظام مقدس جمهوری اسلامی فرزندان زیادی را در راه خداوند تقدیم کرده که شهید دانشمند فخری‌زاده یکی دیگر از آن بزرگمردان بوده اما اما ملت اسلامی هرگز از خون فرزندان قهرمان و دانشمندانش نخواهند گذشت‌ و بدون شک انتقام خون ریخته‌شده را خواهند گرفت.

ترور از دیدگاه اهل‌سنت محکوم است؛ عاملان ترور شهید فخری‌زاده به اشد مجازات برسند

ماموستا عبدالرحمن خدایی، امام جمعه شهرستان بانه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، ضمن محکوم کردن ترور دانشمندان هسته‌ای کشور ایران، اظهار داشت: برای کل ایرانیان جای تأسف بود و واقعاً این واقعه تلخ، دلِ همه مردم را به درد آورد.

وی با یادآوری اینکه از زمان صدر اسلام تا کنون همیشه فتنه‌گران در حال تلاش برای از بین بردن جامعه اسلام و پیشرفت مسلمانان بوده‌اند، گفت: از خداوند متعال و مردان شجاع و آگاه مدافع نظام و نیروهای مسلح خواهانم که انتقام این دانشمند بزرگ و عالم را بگیرند تا درس عبرتی برای تمام دشمنان شود.

امام جمعه شهرستان بانه با تاکید بر اینکه باید تمامی بانیان و عاملان این جنایت به اشد مجازات خود برسند، تصریح کرد: از مسئولان و فرماندهان نیروهای مسلح درخواست داشته که برای گرفتن انتقام خون شهید فخری‌زاده، ذره‌ای کوتاهی نکرده و با شناسایی و مجازات مزدوران حلقه به گوش و نوکر آمریکای جنایتکار دل ملت ایران را خوشحال کنند.

ماموستا خدایی با بیان اینکه همه ما جنایت تروریست‌ها در ترور این دانشمند برجسته کشورمان را محکوم می‌کنیم، اظهار کرد: مسئولان جمهوری اسلامی هر چه سریع تر انتقام خون شهید فخری‌زاده را از تروریست‌ها بگیرند و اجازه ندهند خون این بزرگ‌مرد هدر رود.

انتهای پیام/484/ ز

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *